سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

نصب 142 کیلومتر نیوجرسی در محورهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب 142 کیلومتر نیوجرسی در محورهای مازندران

رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران از اقدامات ایمن‌سازی وسیع و گسترده در سطح محورهای ارتباطی استان در قالب نصب نیوجرسی به طول 142 کیلومتر در سال گذشته خبر داد.

نصب 142 کیلومتر نیوجرسی در محورهای مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، سید محمد نظری گفت: ایمن‌سازی محورهای استان با توجه به تردد بالا و حضور میلیونی گردشگر و مسافر در این استان یکی از برنامه‌های اصلی و مهم کاری این اداره‌کل است.

وی اظهار کرد: این اداره‌کل با بسیج و به‌کارگیری نیروهای مجرب و کارآمد خود اقدامات وسیع راهداری در قالب حفظ و نگهداری راه‌های ارتباطی استان در سال گذشته به اجرا گذاشته است.

رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران درباره برنامه‌های اجرایی ایمن‌سازی راه‌های استان، افزود: علاوه بر اقدامات گسترده روکش آسفالت، خط‌کشی، تأمین روشنایی، ساماندهی نقاط پرتصادف و نصب علائم اخطاری و انتظامی، این اداره‌کل در سال گذشته اقدام به نصب نیوجرسی به طول 142 کیلومتر در سطح محورهای استان کرد که با اجرای آن شاهد کاهش 27 درصدی تصادفات در جاده‌های مازندران بودیم.

وی تصریح کرد: محورهای ارتباطی هراز، سوادکوه، ساری ـ خزرآباد، ساری ـ جویبار و نور ـ چمستان ـ آمل از جمله محورهایی بودند که نیوجرسی در آنها نصب شده است.

نظری به تأثیر مثبت اقدامات ایمن‌سازی راه‌ها در کاهش سوانح رانندگی اشاره کرد و گفت: علاوه بر اقدامات ایمن‌سازی محورها می‌توان با به‌کارگیری تمهیدات مهندسی کنترل و نظارت، تبلیغات کافی، اطلاع‌رسانی عمومی، آموزش فراگیر و راهنمایی و ارشاد گامی به سوی ارتقاء‌ و اعتلای فرهنگ ایمنی و به تبع آن کاهش سوانح رانندگی برداریم.