جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

نصب 100 تابلوی هشداردهنده رانندگی در محور هراز - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب 100 تابلوی هشداردهنده رانندگی در محور هراز

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان از نصب 100 تابلوی هشداردهنده رانندگی برای مسافران نوروزی در محور مواصلاتی هراز خبر داد.

نصب 100 تابلوی هشداردهنده رانندگی در محور هراز

علی نوری‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: محور مواصلاتی هراز یکی از مهم‌ترین جاده‌های شریانی کشور است که نزدیک‌ترین مسیر استان‌های شمالی کشور به پایتخت از این محور امکان‌پذیر است.

وی افزود: با آغاز مسافرت‌های نوروزی شاهد روزهای شلوغ و پرتردد در هراز بودیم که حجم تردد در این مسیر بسیار سنگین، سنگین و نیمه‌سنگین مشاهده شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان با تاکید بر اینکه ریزش کوه، ریزش سنگین برف، بارش باران، جاری شدن سیلاب، کولاک و بوران از اتفاقاتی بود که در چند روز گذشته سبب کندی تردد و مسدود شدن محور هراز شد، تصریح کرد: چهار راهدارخانه منظریه، امامزاده هاشم، گزنگ و کهرود که در محور هراز و منطقه لاریجان مستقر هستند برای ارائه خدمات به مسافران و در راه‌ماندگان آمادگی کامل دارند.

این مسئول بیان کرد: در مجموع 60 نفر از راهداران بخش خصوصی و دولتی در قالب اکیپ‌های راهداری به صورت شیفت در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند.

نوری‌پور از نصب 100 تابلوی هشداردهنده رانندگی برای مسافران نوروزی در محور مواصلاتی هراز خبر داد و یادآور شد: این تابلوها خطرات ناشی از صحبت با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن در حال رانندگی، عدم گوش دادن به اوامر راهداران، ماموران نیروی انتظامی، پلیس‌راه، ماموران امداد و نجات، سبقت و سرعت بی‌جا و عدم توجه به علایم را گوشزد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه راهدارخانه‌های محور هراز مجهز به خودروهای سبک و سنگین راهداری، انبار مملو از نمک، شن و دیگر لوازم راهداری هستند، اظهار کرد: راهدارخانه‌های این محور برای اسکان اضطراری رانندگان، مسافران و در راه‌ماندگان آماده هستند.

نوری‌پور گفت: راهداران محور هراز با استقرار در نقاط دو و پنج کیلومتری جاده هراز و مستقر شدن در مناطق خطرخیز و حادثه‌آفرین مشغول ارائه خدمات به هموطنان هستند.