جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

نصب دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی در بیمارستان قلب ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی در بیمارستان قلب ساری

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدمهدی ناصحی بعدازظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران از نصب و استقرار دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی در بیمارستان قلب شهرستان ساری در دو ماه آینده خبر داد.

وی تصریح کرد: این دستگاه با همکاری بخش خصوصی پس از ترخیص از گمرک در این بیمارستان نصب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه خاطرنشان کرد:‌ دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی خریداری شده 64 اسلایس و دارای قدرت تشخیص و تفکیک بسیار بالایی است.

این مسئول با اعلام اینکه  این دستگاه پیش از این در اختیار 15 دانشگاه علوم پزشکی کشور قرار داشت، گفت: با کمک این دستگاه زمینه تشخیص ضایعات عروقی شامل شریان‌های ریه، رگ‌های کرونری و مغزی و آمبولی ریه فراهم می‌شود.

ناصحی یادآور شد: برخی روندهای درمانی تشخیصی که با سی‌تی‌های معمولی قابل تشخیص نیست به وسیله دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی امکان‌پذیر است.

وی، تشخیص ضایعات، پارگی و  شدت تنگی در عروق آئورت و شریان‌های قلبی و سایر عروق به روش غیر تهاجمی را از جمله مزایای مهم این دستگاه اعلام کرد و گفت: در این روش بدون هیچ عارضه‌ای، تنها با استفاده از آنژیوکت، می‌توان عروق را مورد بررسی قرار داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: بیمارانی که دارای رگ‌های پیوندی هستند می‌توانند از سی‌تی آنژیوگرافی استفاده کنند.

ناصحی با اشاره به انجام سالانه بیش از یک‌هزار و  500 عمل جراحی در مرکز آموزشی درمانی  فاطمه الزهرا(س) ساری، گفت: از سال 83 تاکنون بیش از 10 هزار جراحی قلب در این مرکز انجام شد.

این مسئول با اشاره به مراکز درمانی که در مازندران می‌توانند از خدمات‌دهی این دستگاه استفاده کنند، متذکر شد:‌ غیر از مرکز درمانی آموزشی بابل امکان ارائه خدمات سی‌تی آنژیوگرافی به مراکز درمانی استان‌های گلستان و سمنان نیز فراهم شد.

ناصحی، در پایان درباره نحوه ارائه خدمات این دستگاه که در اختیار بخش خصوصی قرار دارد اذعان داشت: این دستگاه در اختیار بخش خصوصی قرار گرفت، ولی با تعرفه دولتی به مردم خدمت می‌دهد.