سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

نشای مجدد برنج در 3 هزار هکتار از شالیزارهای ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

نشای مجدد برنج در 3 هزار هکتار از شالیزارهای ساری

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، طهمورث قاسم‌نژاد اظهار داشت: با شروع نشاء مجدد برنج در اراضی شالیزاری روستای کالشکلا شهرستان ساری کار نشای مجدد برنج در اراضی شالیزاری این شهرستان آغاز شد.

وی هدف از استمرار کشت مجدد را استفاده از اراضی شالیزاری و افزایش تولید بر شمرد و افزود: سطح زیر کشت رتون و نشا مجدد در سال زراعی جاری به دلیل شرایط مساعد جوی، توزیع کودهای شیمیایی مورد نیاز و ارائه توصیه‌های فنی توسط کارشناسان مربوطه از رشد چشمگیری برخوردار شده است.

وی از پیش‌بینی نشاء مجدد برنج در سطح 3 هزار هکتار و پرورش رتون در سطح یک‌هزار و 500 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان در سال جاری خبر داد.

*صدور 29 پروانه بهره‌برداری دامداری در بابل

در خبر دیگر این روابط عمومی آمده است: مدیر جهادکشاورزی شهرستان بابل از صدور 29 فقره پروانه بهره‌برداری دامداری کوچک روستایی به ظرفیت 596 راس در این شهرستان خبر داد.

مسعود غلامی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 29 فقره پروانه بهره‌برداری دامداری کوچک روستایی به ظرفیت 596 راس برای بهره‌برداران دامپروری شهرستان بابل صادر شده است.

وی تصریح کرد: در این راستا هفت فقره پروانه بهره‌برداری گوسفند داشتی به ظرفیت 404 راس و تعداد 12 فقره تمدید از سوی این مدیریت صادر شد.

غلامی در ادامه از صدور مجوز بهینه‌سازی جایگاه دام روستایی به تعداد 31 مورد، پرورش گاو شیری به ظرفیت 186 راس و شش مورد گوسفند داشتی به ظرفیت 372 راس خبر داد و افزود: تاکنون در این بخش 24 مورد تمدید مجوز نیز از سوی این مدیریت صادر شده است.