جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

نشانه ها در کربلا - نمایش محتوای خبر

 

 

نشانه ها در کربلا

.

نشانه ها در کربلا

جايزه بزرگ جشنواره بین المللی فیلم «نهج» به فیلم «نشانه ها» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه کنندگی میترا روحی منش، محصول شبكه مازندران اهدا شد.

در آیین اختتامیه جشنواره که چهارشنبه شب در سالن همایشهای مدینة الحسین  شهر کربلا برگزار گردید هیئت داروان جایزه اول جشنواره ( جايزه بزرگ جشنواره) را به فیلم نشانه ها اهدا کردند.
جشنواره بین‌المللی فیلم و مستند «نهج» توسط شبکه تلویزیونی «کربلا» وابسته به آستان مقدس سیدالشهدا(ع) از ۱۲ الی ۱۶ فروروین در کربلای معلا برگزار ‌شد.
نشانه ها داستان پدر و دختريست كه رابطه اي معنوي با درختان جنگل برقرار كرده اند، آنها ناديدني هايي را مي بينند كه از آزردگي طبيعت مي گويند.
فیلم‌های حاضر در این جشنواره از سی کشور جهان و در دو عرصه اندیشه حسینی وحقوق بشر و «درستکاری و امانتداری در خدمت به مردم»؛ شرکت کردند.
محمد حسین مسیح پور دستيار كارگردان به نمایندگی از فیلم نشانه ها جایزه اصلی جشنواره را دریافت کرد.
اين جشنواره در سال 2014 تاسیس شد، ونخستين دوره آن در تاريخ 20/3/2015 ميلادى برابر با (29/12/1393) هجرى شمسى، نگاه جشنواره به سينما به گونه أى است كه پیام آور وحامل رسالتى انسانى است كه وظيفه ى آن بناى زندگي انسانها بر أساس كرامت و خوشبختي است.
از مهمانان ایرانی جشنواره می توان احمدرضا درویش، محمود پاک نیت  اشاره کرد. همچنین اسماعیل براری فیلمساز ایرانی از اعضا هیئت داوران بین المللی بوده است.