سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

نسیم شمالی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نسیم شمالی

تهیه کننده:مهدی وحیدی
کارگردان:سید مهدی بوی افراز
دستیارتهیه:سید عبدالله موسوی
مباشر:فرزانه اسدالهی
دستیارتولید:سمیه خرسندی
مجری:حمیدرضا ملک محمودی
منشی صحنه:زهره صفرنژاد
تصویربرداران:محمداسدی شهابی- محمد صادق ذاکری-فتاح رحیمی-رحمت حاجیان
صدابردار: سید محمود موسوی
دستیار صدا:حسین شاملی

 

عید فطر نقطه اوج ماه مبارک رمضان است که خداوند برای تشویق مسلمانان بعد از یک ماه بندگی قرار داده است تا بتواند برکات ویژه و واسعه خود را بر آنها تمام کند.
عید سعید فطر نماد یک ماه بندگی است که مسلمانان با قدر دانستن این ماه مبارک که سفره بخشش و لطف پروردگار در سراسر آن گسترده بود تلاش کردند با به جا آوردن روزه به عنوان یک امر واجب، از این خان کرم بهره معنوی و اخروی ببرند و از آن بی نصیب نمانند. مسلمانان در پایان ماه مبارک رمضان که ماه عبودیت ، بندگی و ضیافت خداوند است از اینکه توفیق درک این روزها و این ماه عزیز به آنان عطا شده بار دیگر از این لطف بی کران خداوند سپاسگزاری می کنند.
عید فطر روز عیدی گرفتن روزه دارانی است که در میهمانی خدا وند سبحان حاضر شدند و شب های قدر را درک کرده و با تلاوت قرآن و خواندن دعا دست های خود را به طرف آسمان بلند کردند و از خداوند آمرزش طلبیدند.
امام صادق علیه السلام در این مورد می فرمایند :کمترین اجر آنها این است که فرشته ای در ماه رمضان ندا می دهد بندگان خدا مژده باد به شما و به شما بشارت می دهم خداوند گناهان گذشته شما را مورد مغفرت قرار داد مواظب باشید از این پس چه می کنید.
این برنامه که با مشارکت استان مازندران،گلستان و سمنان تولید می شود با آیتمهای متنوعی  چون:موسیقی
-گزارش-معرفی آداب و رسوم و ... بر روی آنتن می رود.
 

 

سال تولید: 1397