جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

نسل جوان امروز نیازمند الگویی چون امام حسن عسکری(ع) است - نمایش محتوای خبر

 

 

نسل جوان امروز نیازمند الگویی چون امام حسن عسکری(ع) است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به امامت ایشان در دوران جوانی اشاره کرد و گفت: نسل جوان امروز ما نیازمند الگویی چون امام حسن عسکری(ع) بوده که فقط با مطالعه و شناخت عمیق در سبک زندگی این بزرگوار این امکان دست‌یافتنی است.

نسل جوان امروز نیازمند الگویی چون امام حسن عسکری(ع) است

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حجت‌الاسلام ناصر شکریان صبح امروز در جشن ولادت امام حسن عسکری (ع) ضمن عرض تبریک این ایام، اظهار کرد: ولایت‌ فقیه رکن رکین و سرمایه عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه به نقش و اهمیت دوره امامت حسن عسکری (ع) در آن زمان اشاره کرد و افزود: از جمله اقدامات مهم امام حسن عسکری (ع)، در زمینه‌سازی غیبت امام زمان (ع)، طرح پیشاپیش مسأله غیبت بود که در موارد متعددی غیبت فرزندشان را که جانشین پس از خودشان محسوب می‌شد، خبر دادند و این‌گونه مردم و جامعه را برای پذیرش غیبت آماده کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به اهم فعالیت‌های مهم فرهنگی امام حسن عسکری (ع) در آن زمان اشاره و خاطرنشان کرد: امام حسن عسکری (ع) با توجه به خفقان جامعه و ظلم حاکمان زمانه‌شان بیشتر عمر شریف خود را در زندان به‌سر بردند، اما این امر موجب نشد که از کوشش‌های علمی، انقلابی و فرهنگی مانند تشکیل حوزه علمیه، انجام تألیفات، ایجاد شبکه ارتباطی با شیعیان توسط پیک‌ها و نامه‌ها و تعیین نمایندگان و تلاش‌ها و ارتباط با آنها دست بردارند.

این مسئول به امامت ایشان در دوران جوانی اشاره و تصریح کرد: نسل جوان امروز ما نیازمند الگویی چون امام حسن عسکری بوده که فقط با مطالعه و شناخت عمیق در سبک زندگی این بزرگوار این امکان دست‌یافتنی است.

شکریان به سابقه مبارزاتی امام یازدهم به جریان‌ها و فرقه‌های انحرافی اشاره و خاطرنشان کرد: در دوران این امام بزرگوار فرقه‌ها و مذاهب مختلفی در درون جامعه اسلامی شکل گرفته بود و عالمان این مذاهب درصدد گسترش عقاید باطل و انحرافی خویش بودند که امام حسن عسکری (ع) با این جریان‌ها و فرقه‌های انحرافی با شیوه‌های مختلف مبارزه کردند.