سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ندای تکبیر نماز عید فطر در سراسر مازندران طنین‌انداز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ندای تکبیر نماز عید فطر در سراسر مازندران طنین‌انداز می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: نماز عید فطر امسال در تمامی شهرها، روستاها، بخش‌ها و مصلاهای نماز جمعه سراسر استان برگزار می‌شود.

ندای تکبیر نماز عید فطر در سراسر مازندران طنین‌انداز می‌شود

حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: نماز عید فطر در تمامی شهرها، روستاها، بخش‌ها و مصلاهای نماز جمعه سراسر استان مازندران امسال نیز باشکوه هرچه تمام‌تر برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: توجه به نماز عید فطر و اعمال مربوط به روز عید در بیشتر مساجد و مصلاهای استان نشانه اهمیت این روز بزرگ و ریشه‌های اعتقادی و باورهای مردم است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه روز عید فطر، روز رهایی از اسارت نفس و روز رحمت و نزول برکات الهی است، اضافه کرد: نماز عید فطر با حضور چشمگیر همه اقشار جامعه شکوه وحدت اسلامی را در جهان به نمایش می‌گذارد.

شکریان با اعلام اینکه عید فطر یکی از اعیاد مهم و وحدت‌آفرین و موجب تقویت اسلام و مسلمانان است، یادآور شد: اقامه نماز عید سعید فطر و پس از آن طنین‌انداز شدن ندای تکبیر و همچنین اعمال مربوط به این عید بزرگ در صفوف بهم‌فشرده مسلمانان مایه نزول برکات و رحمت الهی و سبب یکپارچگی تمامی مسلمانان است.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت زکات فطره نیز از جمله اعمال مهم این روز عزیز است، خاطرنشان کرد: پرداخت فطریه به مستمندان، یکی از مهم‌ترین اعمال این روز بوده که در واقع نشان از اهمیت کمک به مستمندان دارد و یکی از شروط قبولی اعمال ماه مبارک است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران تصریح کرد: ماه رمضان بستر و زمینه بندگی بیشتر و پاک شدن انسان از آلودگی‌ها را فراهم می‌کند و در واقع بعد از این ماه تلاش انسان برای رسیدن به کمال آغاز شده و باید از این فرصتی که خداوند در اختیار ماه قرار داده بهره‌برداری معنوی انجام شود.

این مسؤول در پایان  با اشاره به اینکه عید فطر در واقع روز پاداش بندگی خالصانه است، گفت: پاک شدن از آلودگی‌ها و احساس نزدیکی به خداوند در ماه مبارک در دل انسان مؤمن به‌وجود می‌آورد و همین امر به انسان حس امیدواری می‌دهد؛ به‌طوری‌که انسان گویی در روز عید فطر تولدی دوباره یافته و زندگی مجددی را آغاز کرده است.