جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

نداشتن راه دسترسی مهم‌ترین معضل بندر نوشهر است - نمایش محتوای خبر

 

 

نداشتن راه دسترسی مهم‌ترین معضل بندر نوشهر است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به سابقه طولانی بندر نوشهر به عنوان قدیمی‌ترین بندر استان مازندران در امر تجارت جهانی، بر ضرورت رفع چالش‌های فراروی توسعه این بندر تأکید کرد.

نداشتن راه دسترسی مهم‌ترین معضل بندر نوشهر است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، منوچهر تاتینا صبح امروز با اشاره به سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نداشتن راه دسترسی مهم‌ترین معضل بندر نوشهر است و با توجه به مشکلات ترافیکی ناشی از تردد کامیون‌ها در سطح شهر، احداث آن به خواسته عمومی مردم و مسئولان تبدیل شده است و امیدواریم به برکت سفر هیئت دولت اعتبارات مورد نیاز برای اجرایی شدن عملیات ساخت این پروژه مهم تأمین شود.

وی نبود پایانه مناسب در منطقه را از دیگر معضلات پیش روی بندر نوشهر دانست و افزود: پایانه فعلی پاسخ‌گوی نیازهای بندر نیست، به طوریکه افزایش حجم عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر و تردد کامیون‌ها موجب آزار و اذیت شهروندان می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به ظرفیت‌های موجود در بنادر شمالی کشور گفت: در صورت موافقت مسئولان ارشد کشور می‌توان نسبت به تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز نیمه‌شمالی کشور از طریق بنادر شمالی اقدام و علاوه بر کاهش هزینه‌های تمام شده کالا، موجبات رشد و توسعه همه جانبه این بنادر را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از سواحل استان در تصرف اشخاص حقیقی و دستگاه‌های دولتی است و در بیشتر نقاط استان امکان دسترسی مردم به دریا وجود ندارد، تصریح کرد: آزادسازی سواحل موجب رونق گردشگری در سطح استان و اشتغال‌زایی پایدار می‌شود.

تاتینا با اشاره به اینکه آمایش سرزمین در مازندران به نحو مطلوب انجام نشده است، گفت: در صورتیکه این موضوع به صورت جدی مورد مطالعه قرار گیرد، می‌توانیم با لحاظ کردن مسائل زیست‌محیطی شاهد توسعه سرمایه‌گذاری و استقرار صنعت در سطح استان مازندران باشیم.