رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

نخستین کارخانه کمپوست مازندران نیمه‌خرداد افتتاح می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین کارخانه کمپوست مازندران نیمه‌خرداد افتتاح می‌شود

نخستین کارخانه کمپوست مازندران نیمه‌خرداد افتتاح می‌شود


سرپرست فرمانداری نکا گفت: نخستین کارخانه کمپوست مازندران در شرق این استان، 15 خردادماه افتتاح می‌شود.

نخستین کارخانه کمپوست مازندران نیمه‌خرداد افتتاح می‌شود

رحیم قاسمی‌طوسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا، با اشاره به افتتاح اولیه این کارخانه کمپوست در شرق مازندران، اظهار کرد: زباله برای ما همچنان بعد از گذشت سال‌های متمادی به‌عنوان یک تهدید است در حالی که باید به آن به‌عنوان یک فرصت بنگریم.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه ظرفیت در شرق مازندارن به محوریت شهرستان بهشهر و با همکاری 5 شهرداری بهشهر، نکا، گلوگاه، خلیل‌شهر و رستم‎کلا در مرحله افتتاح قرار دارد، افزود: این کارخانه ظرفیت کمپوست 250 تن زباله را داراست.

سرپرست فرمانداری نکا با اشاره به جلسات برگزارشده با حضور معاون سیاسی‌امنیتی و معاون عمرانی استاندار مازندارن، بیان کرد: مقرر شد که این کارخانه فعالیت اولیه خود را انجام دهد تا اگر مشکلات و معضلاتی در حین کار مشاهده شد، رفع و سپس با حضور مسئولان کشوری به بهره‌برداری برسد.

این مسئول همچنین با بیان اینکه بیش از 95 درصد کار اجرایی و عملیاتی این کارخانه به اتمام رسیده است، یادآور شد: براساس اعلام شهردار بهشهر و پیمانکاران، کارهای عملیاتی بسیار خوبی انجام شده است و تأمین آسفالت، زمین ریجکت، محوطه‌سازی، ساختمان  اداری و ... جز باقیمانده فعالیت‌های کمپوست بهشهر است که در حال انجام توسط پیمانکاران است.

قاسمی‌طوسی ادامه داد: باید برای ادامه کار بسته کامل کمپوست در اختیار ما قرار گیرد و همان‌گونه که بارها اعلام شد، ایجاد دستگاه زباله‌سوز در کنار این کمپوست از ضرورت‌های مهم است که باید مورد توجه جدی قرار گرفته و در این راستا نیز از هم اکنون نیازسنجی شود.

وی گفت: با افتتاح کارخانه کمپوست حدود نیمی از مشکلات زباله شرق مازندران رفع می‌شود و رفع کامل مشکلات زباله در شرق مازندران، نیازمند ساخت و ایجاد دستگاه زباله‌سوز، انجام کار فنی و ارائه پکیج کامل در کمپوست بهشهر است که می‌تواند باقیمانده مشکلات را حل کند که امیدواریم با همکاری مسئولان این مهم عملیاتی شود.