جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نخستین نعمت بزرگ الهی تعلیم قرآن است - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین نعمت بزرگ الهی تعلیم قرآن است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: به این دلیل تعلیم قرآن بر خلقت انسان مقدم شد که اگر این تعلیم در کار نبود خلقت و آفریدن انسان هم عبث و بیهوده می‌شد.

نخستین نعمت بزرگ الهی تعلیم قرآن است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی، صبح امروز در آئین افتتاح یازدهمین جشنواره قرآنی کانون‌های مساجد مازندران که به میزبانی قائم‌شهر برگزار شد با بیان اینکه گاهی انسان به اینکه فردی خاص استادش است افتخار می‌کند و به خود می‌بالد، اظهار کرد: اگر انسان به درستی اهل قرآن باشد شاگرد مکتب خداوند است.

وی افزود: خداوند رحمان هستی‌بخش است و منشأ همه چیز در این جهان از اوست و خداوند است که قرآن را تعلیم داد و انسان را آفرید.

امام جمعه قائم‌شهر در ادامه به سوره الرحمن اشاره و تصریح کرد: این سوره نعمت‌های مادی و معنوی را که در اختیار بشر است بر می‌شمرد و 31 بار هم گواهی و تصدیق می‌خواهد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری نخستین نعمت بزرگ الهی را تعلیم قرآن دانست و بیان کرد: به این دلیل تعلیم قرآن بر خلقت انسان مقدم شد که اگر این تعلیم در کار نبود خلقت و آفریدن انسان هم عبث و بیهوده می‌شد.

این مسؤول تأکید کرد: قرآن خواندنی است و بشر باید آن را بخواند و مفاهیم عمیق آن را درک کند تا بتواند در تمام شئونات زندگی خود آن را به‌کار گیرد و سربلند و موفق شود.

معلمی با بیان اینکه خداوند رحمان در نهاد انسان نفس عماره و لوامه را با هم قرار داده است، اضافه کرد: خداوند در خارج از وجود انسان هم وسوسه شیاطین انسی و جنی و هم دعوت اولیای خودش را قرار داده و این بشر است که با اختیار خود انتخاب می‌کند در تبعیت از هواهای نفسانی باشد و یا از نفس لوامه خود پیروی کند.

وی تصریح کرد: آیات نورانی قرآن در همه شئونات زندگی ما نمایان می‌شود چراکه حیات‌بخش، عزت‌آفرین و تأمین‌کننده سعادت دنیا و آخرت است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: قرآن همیت دارد و گاهی به اهمیت قرآن توجه و التفات داریم و گاهی ممکن است از آن غافل بمانیم که علاج آن فهمیدن عمیق قرآن است چراکه فهمیدن درست قرآن سبب ایجاد درک صحیح و عمیق دینی در ما می‌شود.