جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

نخستین نشست کتابخوان مازندران در ساری برگزار شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین نشست کتابخوان مازندران در ساری برگزار شد

نخستین نشست کتابخوان مازندران در ساری برگزار شد


بیست و دومین نشست کتاب خوان کشور و نخستین نشست کتابخوان استان مازندران روز یکشنبه همزمان با آغاز دهه کرامت با حضور کتابداران ، نویسندگان و فعالان حوزه رسانه در ساری برگزار شد .

نخستین نشست کتابخوان مازندران در ساری برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا ،در فراخوان نخستین نشست کتابخوانان مازندران 120 نفرعلاقمند به حضور دراین نشست اعلام آمادگی کردند که در این نشست 12 نفر در مدت هشت دقیقه به معرفی کتاب خوانده شده می پردازند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دراین مراسم گفت : براساس برنامه ریزی های نهاد کتابخانه های عمومی کشور 400 نشست کتابخوانان در کشور برگزار می شود که سهم مازندران 30 نشست است .
مرتضی عمرانی ادامه داد : موضوعات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، دین، تاریخ، روانشناسی، ادبیات، شعر، قصه و رمان، کودک و نوجوان، سبک زندگی، طب و تغذیه و بهداشت عمومی، خانواده و ازدواج برای معرفی کتاب های نخستین نشست کتاب خوان مازندران در نظر گرفته شده است .
وی افزود : در سلسله نشست های کتابخوان علاوه بر معرفی کتاب توسط مسوولان ، فرهیختگان، نویسندگان و دیگر اقشار کتابخوان علاقه مند، تمامی کتابداران کتابخانه های عمومی استان نیز به معرفی کتاب می پردازند.
عمرانی اجرای نشست کتاب خوان ها را با هداف اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برشمرد و گفت : انتظار می رود در این نشست ها با اشتراک گذاری تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان برای سایر علاقه مندان کتاب و کتابخوانی، شاهد اقبال بیش از پیش مردم به مطالعه مفید در جامعه باشیم.
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران افزود:ترویج عادت مطالعه در سراسر کشور می تواند زمینه توسعه رفتار مدنی رشد یافته را فراهم آورد .
عمرانی با اشاره به اینکه آشنایی مردم با نحوه و چرایی کتابخوانی به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه از سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشور است، گفت : با اجرای این طرح عادت به مطالعه در اقشار مختلف و معرفی کتاب های مفید و کاربردی با هدفمند سازی و ایجاد احساس نیاز به مطالعه دنبال می شود.
درنخستین نشست کتاب خوان مازندران حضورشخصیت های مهم سیاسی و فرهنگی مازندران همچون معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران و مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران بعنوان یکی از 12 نفر شرکت کننده دراین نشست کتاب خوانده شده خود را ارائه کردند .
با برگزاری نشست کتاب خوان مازندران 22 نشست کتاب خوان در سراسر کشور برگزار شد .