رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

نخستین نشای برنج کشور در آمل انجام می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین نشای برنج کشور در آمل انجام می‌شود

نخستین نشای برنج کشور در آمل انجام می‌شود


رئیس اداره جهاد کشاورزی آمل گفت: نخستین نشای برنج کشور اواخر هفته جاری در مازندران در صورت مساعد بودن شرایط جوی در آمل انجام می‌شود.

نخستین نشای برنج کشور در آمل انجام می‌شود

سیدمرتضی امینی‌نیاکی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل با اشاره به اینکه کشاورزان این شهرستان نقش زیادی در تولید برنج و تامین نیاز مردم کشور دارند، افزود: مازندران از استان‌های موفق در کشت برنج است که در این بین آمل نیز از شهرهای شاخص است.

وی با اشاره بر آغاز عملیات نشای برخی شالیزارهای این شهرستان اظهار کرد: در صورت مساعد بودن هوا و شرایط مطلوب آب و هوایی، نخستین نشای برنج مازندران در آمل آغاز می‌شود.

رئیس اداره جهادکشاورزی آمل زمان اجرای این عملیات زراعی را اواخر هفته جاری اعلام کرد و گفت: با مساعد بودن اوضاع جوی نخستین نشای برنج کشور در مازندران انجام می‌شود که نخستین نشا در شهرستان آمل به‌صورت مکانیزه کاشته می‌شود.

امینی یادآور شد: این عملیات در روستای طوله‌کلا از حوزه مرکز جهادکشاورزی سورک در سطح 2 هکتار از اراضی شالیزاری با تلاش کشاورز برنج‌کار آملی حمید تنکابنی انجام می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: برنج در 38 هزار و 310 هکتار اراضی کشاورزی شهرستان آمل کشت می‌شود و همچنین عملیات سطح کشت مکانیزه، همه ساله با توزیع ماشین‌آلات کشاورزی با رشد خوبی روبرو است.

امینی گفت: این امر باعث سرعت بخشیدن در عملیات کشت برنج، کاهش هزینه و افزایش تولید شده است.