جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

نخستین نشای برنج درشهرستان آمل انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین نشای برنج درشهرستان آمل انجام شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، نشاء مکانیزه برنج درسطح دو هکتار زمین کشاورزی در روستای ˈطوله کلاˈ از توابع بخش دابودشت شهرستان آمل با حضور مسئولان این شهرستان انجام شد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: امسال در بیش از 38 هزار و 900 هکتاراز زمین های کشاورزی شهرستان آمل برنج کشت می شود.

ˈسیدمرتضی امینیˈ افزود: سطح کشت وبرداشت مکانیزه برنج در سالهای اخیر با توزیع ماشین الات کشاورزی افزایش خوبی داشته و این روند در راستای کاهش هزینه های کشاورزان و افزایش تولید ادامه دارد.

وی، سهم شهرستان آمل در کشت مکانیزه برنج در سال زراعی سال جاری در میان شهرستانهای مازندران را حدود 10هزار هکتار وحدود یک ونیم برابر در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

مدیرجهادکشاورزی آمل گفت: پیش بینی می شود، برداشت مکانیزه برنج توسط کمباین مخصوص برداشت این مخصول امسال بیش از 28 هزار هکتار افزایش یابد.

امینی ادامه داد: یکی از سیاست های راهبردی جهاد کشاورزی بر کاهش هزینه تولید وافزایش درآمد بهره برداران این بخش است.

وی، به اجرای طرح افزایش تولید برنج و سهمیه تخصیصی آن به شهرستان آمل در سال زراعی جاری اشاره کرد وافزود: در کشت ارقام پرمحصول برنج در سال زراعی جدید بیش از 18هزارهکتار است.

امینی ادامه داد: براساس این طرح سهم شهرستان آمل در سال زراعی جدید کشت مقدار 20 هزار و 808 هکتار ارقام محلی و طارم و 18 هزار و 120 هکتار ارقام پرمحصول تعیین شد.

وی ادامه داد: در سال زراعی امسال همچنین، کشت دوباره برنج و پرورش راتون حدود 28 هزارهکتارپیش بینی شد.

سالانه بیش از 200هزارتن برنج در شالیزارهای شهرستان آمل تولید می شود که این مقدار ،برنج مورد نیاز حدود 5 میلیون نفر را تامین می کند.