رونق تولید ملی | شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۸

نخستین نایب رئیس بانوان هیأت کشتی مازندران معرفی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین نایب رئیس بانوان هیأت کشتی مازندران معرفی شد

طی حکمی از سوی مدیرکل ورزش و جوانان مازندران عادله مقدم‌فر به‌عنوان نخستین نایب رئیس هیأت کشتی امور بانوان استان منصوب شد.

نخستین نایب رئیس بانوان هیأت کشتی مازندران معرفی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری، احمد حسین‌زادگان در جلسه بررسی روند احداث مرکز نمایشگاه‌ و همایش‌های بین‌المللی، با بیان اینکه احداث مرکز نمایشگاه‌ و همایش‌های بین‌المللی مازندران در ساری، در سفر اخیر ریاست‌‌جمهوری به استان مورد تاکید قرار گرفت ضمن اینکه در این زمینه دستور وزیر صنایع را هم داریم، اظهار کرد: با سرمایه‌گذار این مرکز هم نشستی داشتیم که البته بخشی از کار را شروع کرده و توانایی انجام این کار را دارد.

وی با اشاره به اینکه در شرایطی که بسیاری از واحدهای صنعتی در استان تعطیل هستند، گفت: کار سرمایه‌گذاری باید به دست کسی سپرده باشد که اهلیت این کار را دارد.

فرماندار ساری با بیان اینکه جلب و جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی باید مورد توجه باشد، اظهار کرد: باید ساز و کار ورود سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را نهادینه کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه ساری تنها مرکز استان در بین مراکز استان‌ها است که مرکز نمایشگاه‌ و همایش‌های بین‌المللی ندارد، افزود:‌ احداث این مرکز که مورد تاکید وزیر صنعت است سبب رونق و توسعه اقتصادی منطقه می‌شود.

حسین‌زادگان با بیان اینکه تسهیلات لازم برای سرمایه‌گذار مرکز نمایشگاه‌ و همایش‌های بین‌المللی مازندران پیش‌بینی شود، گفت: با همکاری بین‌بخشی، مشکلات را رفع کنیم و آرزوی مردم ساری برای احداث مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی محقق شود.

وی با اشاره به مناسب بودن جاگیری مرکز نمایشگاه‌ و همایش‌های بین‌المللی مازندران و مناسب بودن جاده دسترسی به این نمایشگاه، تصریح کرد:‌ وقتی مجوز وزارتخانه را هم داریم احداث نشدن این نمایشگاه به دلیل ناهماهنگی دستگاه‌های مرتبط است.

فرماندار ساری با بیان اینکه کلنگ این مجموعه بارها به زمین زده شده، ادامه داد: 10 سال قبل وقتی فرماندار ساری بودم اقدامات احداث این مرکز آغاز شد اما امروز که مجدد در این مسئولیت قرار گرفته‌ام و این مرکز دو بار دیگر هم کلنگ‌زنی شده باید به نتیجه برسد.

این مسئول با اشاره به دستور وزیر صنعت درباره احداث مرکز نمایشگاه‌ و همایش‌های بین‌المللی مازندران، خاطرنشان کرد: این دستور باید عملیاتی شده و ساری دارای مرکز همایش‌های بین‌المللی شود.

حسین‌زادگان با بیان اینکه کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های مرتبط تشکیل شده و روند احداث مرکز نمایشگاه‌ و همایش‌های بین‌المللی مازندران در ساری را پیگیری کند، اظهار کرد: این کمیته هر 15 روز یک بار تشکیل جلسه داده و از روند عملیات اجرایی این پروژه گزارش می‌دهد.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری مازندران نیز بیان داشت: سال گذشته نخستین کنفرانس گردشگری سلامت اکو در مازندران برگزار شد و مکانی نداشتیم که در کنار برگزاری این کنفرانس، نمایشگاه هم دائر کنیم.

لیلا واثقی با بیان اینکه وقتی مازندران را به عنوان قطب گردشگری معرفی می‌کنیم ساز و کار هم باید فراهم باشد، گفت: دومین کنفرانس گردشگری سلامت در ایران به‌زودی برگزار می‌شود و در تلاش هستیم برگزاری این کنفرانس را به مازندران واگذار کنند.