جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

نخستین ناوشکن دریای خزر سال جاری به آب انداخته می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین ناوشکن دریای خزر سال جاری به آب انداخته می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، دریادار دوم ˈ خرداد حکیمی ˈ روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت روز ارتش در این دانشگاه افزود : این ناوشکن ˈ دماوند ˈ نام دارد و دانش آموختگان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) در ساخت آن نقش داشتند.

وی اظهار داشت : دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام (ره) نوشهر همچنین در تعمیر و بازسازی ناوشکن سبلان ، ساخت ناوشکن جماران و ساخت و تکمیل ناوچه موشک انداز و ناوشکن سهند نقش مهمی داشتند.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام (ره) نوشهر دستاوردهای این دانشگاه را در منطقه خاورمیانه بی نظیر توصیف کرد و گفت : دانش آموختگان این دانشگاه در حوزه های مختلف عملیاتی، جهاد خود کفایی، فرماندهی فنی در ناوگان و کارخانجات صنعتی فعالیت دارند.

وی افزود : اکنون فعالیت های علمی در این دانشگاه با دقت و کیفیت بالا پی گیری می شود و دانشجویان از علوم روز دنیا و شبیه سازی های پیشرفته بهره می برند.

دریادار دوم حکیمی با اشاره به رشادت های نیروهای مسلح در دفاع از نظام اسلامی یادآور شد: ارتش جمهوری اسلامی حافظ منافع و مایه اقتدار کشور است.

وی ماموریت نیروی دریایی ارتش را حفاظت و حراست از آب های سرزمینی و خطوط مواصلاتی تجاری ایران اسلامی اعلام کرد و گفت : برای شناساندن بیش از پیش نیروی دریایی و جایگاه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر در جامعه در راستای جذب و تربیت نیروی انسانی نخبه و مستعد خواستار کمک از اصحاب رسانه هستیم.

دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر در سال 59 تاسیس شد.