جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

نخستین مرکز نیکوکاری در تنکابن افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین مرکز نیکوکاری در تنکابن افتتاح شد

نخستین مرکز نیکوکاری شهرستان تنکابن طی آئینی عصر چهارشنبه در خرم آباد این شهرستان به افتتاح شد.

نخستین مرکز نیکوکاری در تنکابن افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران در این مراسم که در مسجد امام حسن عسگری (ع) قلعه گردن خرم آباد تنکابن برگزار شد ، گفت : امام خمینی (ره) تنها 22 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تاسی از ائمه اطهار و قرآن کریم نهاد کمیته امداد را راه اندازی کرد تا نشان دهد که کمک به نیازمندان و مستمندان از اهمیت والایی برخوردار است.
تیمور طهماسب پور افزود : در حال حاضر 66 هزار خانوار در استان مازندران تحت پوشش این نهاد هستند که از این تعداد بیش از پنج هزار نفر از آنها یتیم ، هشت هزار و 500 نفر دانش آموز ، دو هزار نفر دانشجو و دو هزار نفر نیز بیمار صعب العلاج و زمینگیر هستند.
وی با بیان اینکه کمک به فقرا و نیازمندان از اهداف انقلاب اسلامی است ، اظهار داشت : در سال گذشته بیش از 6 هزار طرح خوداشتغالی در مازندران به بهره برداری رسید و تاکنون نیز 8 هزار و500 فارغ التحصیل تحت نظارت این نهاد به عنوان مسئولان نظام و یا کارآفرین در جامعه مشغول به کار شدند و تعدادی نیز همچنان بیکار هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران ، شناسایی و جذب کمک مردم برای فقرای همان منطقه را از مهمترین اهداف راه اندازی اینگونه مراکز اعلام کرد و بیان داشت : تلاش داریم تا با کمک این مرکز نیکوکاری که سی و هشتمین مرکز در استان مازندران است و با همکاری بنیاد ارشاد راه اندازی شده ، افراد نیازمند شناسایی و با بهره گری از ظرفیت های موجود در این منطقه مشکلات آنها را برطرف نماییم.
طهماسب پور مساجد را پایگاه های موثر در انجام فعالیت های مذهبی و اجتماعی در محلات دانست و خاطرنشان کرد : تصمیم کمیته امداد برای راه اندازی شبکه های نیکوکاری در مساجد بمنظور تسهیل در ارائه خدمات به نیازمندان است.
وی تصریح کرد : متاسفانه یک هزار و 400 نوعروس تحت پوشش در مازندران که آموزش های پایدار زندگی را دیده بودند به دلیل مشکلات مالی و نداشتن جهیزیه نتوانستند ازدواج کنند که باید برای رفع مشکلات آنها تلاش شود.
قائم مقام بنیاد ارشاد نیز در این مراسم گفت : هم اکنون در دو هزار 500 نقطه کشور مراکز نیکوکاری راه اندازی شده که حاصل پنج سال تلاش شبانه روزی اندیشمندان و صاحبنظران در این عرصه است تا بتوانند مشکلات مردم را کم کرده و در جامعه انرژی مضاعفی ایجاد کند.
سعید ستاری افزود : متاسفانه مشکلات و کاستی های موجود در جامعه جلوتر از امکانات موجود است اما تلاش می کنیم تا بتوانیم کمبود ها و کاستی های مردم نیازمند و مستمند را به حداقل برسانیم.
وی با بیان اینکه بنیاد ارشاد مجموعه ای مردمی و نهادی غیر دولتی است ، اظهار داشت : هر یک از مراکز نیکوکاری محدوده خود را پوشش می دهند و کمک هایی که در این مرکز جمع آوری می شود در حوزه استحفاظی هزینه شده و بخشی دیگر نیز به مناطق دیگر انتقال می یابد.
ستاری خاطر نشان کرد :با آغاز فعالیت این مراکز در محلات نیازمندان همان مناطق از طریق مسجد و متعمدان به آسانی شناسایی و کمک های مردمی در اختیار آنان قرار می گیرد.
نماینده مردم تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه امروزه مردم از فضایی که در دوران انقلاب و دفاع مقدس وجود داشت ، فاصله گرفته اند گفت : متاسفانه امروزه بسیاری از مردم تنها به فکر جمع کردن مال و ثروت برای خود هستند و به فکر نیازمندان و فقرا در جامعه نیستند.
شمس اله شریعت نژاد افزود : مشکلات اقتصادی موجود که بخشی مربوط به ناکارآمدی مدیریتی در کشور است و بخش دیگر مربوط به تحریم ها است منجر به افزایش تعداد فقرا در جامعه شده است.
وی بر ارتقاء سطح مدیریت در کشور تاکید کرد و اظهار داشت : وقتی 70 درصد اقتصاد کشور دولتی باشد و هیچگونه رقابتی وجود نداشته باشد ، چنین وضع بد اقتصادی دور از تصور نخواهد بود.
شریعت نژاد خاطرنشان کرد : مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور می تواند تعداد فقرا در جامعه را کاهش دهد.
در پایان این مراسم آقایان حسین خالدی ، یزدان رهبری ، یدالله لاله ، بهادر عقبایی ، حسین شعبانی و خانم انسیه سلطانی به عنوان اعضای مرکز نیکوکاری صادقیه خرمآباد تنکابن معرفی شدند.
در آیین افتتاح این مرکز مدیر کمیته امداد تنکابن ، مدیران دستگاه های اجرایی ، نیکوکاران و خیرین شهرستان تنکابن حضور داشتند.
بخش خرم آباد شهرستان 150 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.