جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

نخستین خوشه های برنج مازندران در آمل به بارنشست - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین خوشه های برنج مازندران در آمل به بارنشست

به گزارش خبرنگار ایرنا، اهالی روستاهای ˈ کچب سفلیˈ ، ˈ تازه آباد ˈ وˈ جالیکلا ˈ آمل نخستین کشاورزانی هستند که به بار نشستن خوشه های سبز رنگ برنج ˈ طارم ˈ محلی را در سطح 5/6 هکتار از شالیزارهایشان جشن گرفتند.

مدیر جهاد کشاورزی آمل روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: نخستین نشاء شالی در سال زراعی جاری از 15 فرودین در این شهرستان انجام شد و خوشبختانه با تلاش شالیکاران اکنون به بار نشست.

ˈ سیدمرتضی امینیˈ افزود: امسال کشاورزان آملی در بیش از 38 هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان برنج کشت کردند و پیش بینی می شود حدود 200 هزار تن برنج سفید تولید شود.

وی ادامه داد: شرایط مناسب آب وهوایی و همچنین تامین بموقع نهادهای کشاورزی کشت برنج را امسال در بهترین وضعیت خود قرار داده است.

مدیر جهاد کشاورزی آمل شرایط تولید و کشت برنج برای شالیکاران این شهرستان را تاکنون رضایت بخش و قابل قبول توصیف کرد و گفت: با مناسب بودن شرایط مناسب آب و هوایی و مدیریت خوب کشاورزان، سال پرباری از نظر میزان تولید برای شالیکاران پیش بینی می شود.

امینی افزود: با شرایط خوب سال زراعی جاری، امکان کشت دوم و نیز پرورش ˈرتون ˈ نیز در شالیزارهای آمل وجود دارد.

شهرستان آمل از مناطق مهم تولید برنج در کشور است و شالیکاران این شهرستان سالانه برنج مورد نیاز حدود 5/4میلیون نفر را تولید می کنند.