سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

نخستین خانه شطرنج هادی‌شهر مازندران افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین خانه شطرنج هادی‌شهر مازندران افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، صبح امروز در مراسمی با حضور محمد علی‌نژاد رئیس هیئت شطرنج مازندران، فرشاد آذری رئیس اداره ورزش و جوانان بابلسر، بخشدار، اعضای شورا شهر هادی‌شهر و جمعی از ورزشکاران این منطقه نخستین خانه شطرنج هادی‌شهر بابلسر افتتاح شد.

در این مراسم رئیس اداره ورزش و جوانان بابلسر با بیان اینکه ورزش نقش مهمی در سلامت افراد جامعه دارد، اظهار داشت: ورزش هم باعث ایجاد نشاط و تحرک در جسم افراد شده و هم به فکر آنها انسجام می‌بخشد و از بسیاری معضلات اجتماعی جلوگیری می‌کند.

فرشاد آذری با اشاره به نقش خانه‌های ورزشی و ضرورت احداث آن افزود: ساماندهی و توانمندسازی ورزشکاران، شناسایی و تقویت ظرفیت ورزشی شهروندان، توسعه و ترویج فرهنگ ورزشی و توسعه ارائه خدمات ورزشی با کیفیت مطلوب از جمله خدماتی است که خانه‌های ورزشی ارائه می‌دهند.

در ادامه رئیس هیئت شطرنج هادی‌شهر با بیان اینکه خانه شطرنج هادی‌شهر از مهرماه 92 فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: این ورزش در پرورش ذهن افراد نقش به‌سزایی دارد.

سید کمال احمدپور با اشاره به اینکه برای رشد این ورزش در شهرستان برنامه‌های متعددی در دست اجرا داریم، اذعان داشت: در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

رئیس هیئت شطرنج هادی‌شهر با اشاره به اینکه در حال حاضر خانه‌های شطرنج در شهرستان‌های همجوار فعالیت چندانی ندارند، گفت: تصمیم داریم این خانه شطرنج تبدیل به یکی از مجهزترین و فعال‌ترین خانه شطرنج در استان شود.

به گزارش فارس، در حال حاضر 20 شطرنج‌باز در خانه شطرنج هادی‌شهر زیر نظر استاد افشین ذاکری آموزش می‌بینند.