سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

نخستین جشنواره گل و گلاب در بخش کجور نوشهر برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین جشنواره گل و گلاب در بخش کجور نوشهر برگزار شد

نخستین جشنواره گل و گلاب روز دوشنبه در روستای ' شاه ناجر ' بخش تاریخی و کوهستانی کجور از توابع شهرستان نوشهر برگزار شد.

نخستین جشنواره گل و گلاب در بخش کجور نوشهر برگزار شد

مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این جشنواره با تاکید بر گسترش کشت گیاهان دارویی در این منطقه گفت : منطقه کجور از ظرفیت بالایی برای کشت این محصول برخوردار است و توسعه کشت گیاهان دارویی از جمله گل محمدی می تواند به درآمد مردم این منطقه کمک کند.
مجید بهادری افزود : با گسترش سطح زیر کشت گیاهان دارویی نظیر گل محمدی می توان نیازهای مردم این منطقه و مناطق دیگر را برطرف کرد.
دبیر برگزاری این جشنواره نیز به خبرنگار ایرنا گفت : این جشنواره با هدف توسعه کشت گل محمدی و گیاهان دارویی در منطقه کوهستانی کجور و با مشارکت کشاورزان و تولید کنندگان این گیاه در منطقه برگزار شده است.
احمد قزوینی افزود : معرفی استعدادهای منطقه و جلوگیری از مهاجرت روستاییان نیز یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی با بیان اینکه این جشنواره مورد استقبال زیاد مردم از جمله تولید کنندگان گل محمدی و گیاهان دارویی این بخش قرار گرفته است ، گفت : انتخاب روستای شاه ناجر به خاطر مرکزیت تولید گل محمدی بخش کجور بوده است .
دبیر برگزاری این جشنواره افزود : در حاشیه این جشنواره انواع گیاهان دارویی ، نوشابه های گیاهی ، گلاب و غذاهای محلی و به طور کلی سوغات محلی کجور و شاه ناجر ارائه شد.
این جشنواره با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر و مدیریت ترویج کشاورزی استان مازندران و بخش خصوصی بر پا می شود.
در این جشنواره فرماندار ، مدیران جهادکشاورزی نوشهر ،بخشداری و جمعی زیادی از مردم بخش کجور حضور داشتند.
در حال حاضر سه هکتار از اراضی روستای شاه ناجر به کشت گل محمدی اختصاص یافته است . این روستا با 125 خانوار در فاصله 75 کیلومتری مرکز شهرستان قرار دارد.