جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

نخستین جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور برگزار می‌شود

رئیس ستاد فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: نخستین جشنواره دستاوردهای سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور اردیبهشت 95 برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، امیرعلی حمیدیه چهارشنبه‌شب در بازدید از پژوهشکده شمال مرکز انستیتو پاستور ایران در نشست با مسئولان این مرکز، اظهار کرد: مرکز انستیتو پاستور در زمینه فعالیت‌های علمی و پژوهشی به دستاوردهای بزرگی دست یافته و امروزه کارهای بزرگی را انجام می‌دهد.

وی افزود: این مرکز باید محصول‌محور باشد و مهندسی بافت را راهی بازار کند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی ریاست جمهوری، تصریح کرد: وظیفه کاری این ستاد صرفاً امور پژوهشی نیست بلکه طرح‌های تولیدمحور را مورد حمایت خود قرار می‌دهیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای کار و تلاش در مرکز انستیتو پاستور باید محققان دست به طراحی بیزینس‌پلن بزنند.

حمیدیه با تأکید بر اینکه هم‌اکنون شبکه حیوانات آزمایشگاهی در ستاد فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال پیش‌بینی است که امیدواریم مرکز انستیتو پاستور ایران در شمال کشور با امکانات لازم به شبکه بانک آزمایشگاهی بپیوندد.

وی خاطرنشان کرد: کار و تلاش بر روی حیوانات سخت است و باید پژوهش‌ها به محصول منجر شده و محصول‌محور باشد.

رئیس ستاد فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: باید با تلاش زیاد به فکر جهش علمی باشیم، هرچند معتقدم هر مقدار به مراکز علمی و دانشگاهی اعتبار تزریق شود، به دستاوردهای خاصی نمی‌رسیم زیرا در این مجموعه‌ها به محققان توجه زیادی نمی‌شود.

این مسئول ادامه داد: ستاد فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌تواند به حمایت معنوی از مرکز انستیتو پاستور بپردازد.

حمیدیه از برگزاری نخستین جشنواره دستاوردهای سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در کشور خبر داد و یادآور شد: این جشنواره بزرگ اردیبهشت سال آینده دنبال می‌شود.

وی گفت: در نخستین جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور می‌توانیم به اهداف بزرگی دست یابیم هرچند در این اقدام مهم ترویج و فرهنگ‌سازی حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دنبال می‌شود.