رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

نخستین برداشت مکانیزه برنج در قائم‌شهر انجام شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین برداشت مکانیزه برنج در قائم‌شهر انجام شد

مدیر جهاد‌ کشاورزی قائم‌شهر گفت: نخستین برداشت مکانیزه برنج 75 روزه در روستای المشیر قائم‌شهر انجام شد.

نخستین برداشت مکانیزه برنج در قائم‌شهر انجام شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، فرزین فرهادی بعد از ظهر امروز در حاشیه نخستین برداشت مکانیزه برنج شهرستان، اظهار کرد: در این منطقه نشاء مکانیزه انجام شد و امروز نخستین برداشت مکانیزه در روستای‌ المشیر برای محصول برنج 75 روزه شکل گرفت.

وی افزود: قائم‌شهر دارای 8 هزار هکتار اراضی شالیزاری تحت کشت است و امسال با وجود کاهش بارندگی اما از برداشت محصول قابل قبولی برخوردار شده‌ایم.

مدیر جهاد‌ کشاورزی قائم‌شهر با بیان اینکه میزان بارندگی امسال به زیر 9 میلی‌متر در خردادماه رسید، خاطرنشان کرد: مسائل جوی مشکلاتی برای کشاورزان برنج به‌وجود آورد و در این راستا حدود 1400 هکتار اراضی شالیزاری  قائم‌شهر با استرس خشک‌سالی روبه‌رو شد.

این مسئول ادامه داد: با حمایت‌هایی که از سوی دستگاه‌های اجرایی مربوطه شکل گرفت، مشکلات خشک‌سالی زمین‌های شالیزاری برای کشاورزان برنج برطرف شد.

فرهادی با اشاره به اینکه بیشتر شهرستان‌های هم‌جوار با مشکلات کمبود آب برای زمین‌های شالیزاری مواجه بودند، تصریح کرد: در قائم‌شهر به‌دلیل هماهنگی و همدلی مناسبی که در میان دستگاه‌های اجرایی مربوطه شکل گرفت به هیچ عنوان خشک‌سالی در منطقه نداشته‌ایم.

وی با تاکید به اینکه برای جلوگیری از خشک‌سالی 150 میلیون تومان هزینه شد، بیان کرد: برای جلوگیری از خشک‌سالی اقداماتی اعم از هفت حلقه چاه حفر شد و دو کیلومتر شلنگ برای انتقال آب توسط جهاد کشاورزی هزینه شد.

مدیر جهاد‌ کشاورزی قائم‌شهر یادآور شد: کشاورزان هم برای رهایی از خشک‌سالی هزینه‌هایی را متحول شدند و در کنار آنها جهاد کشاورزی نیز اقدامات لازم را انجام داد.

این مسئول در پایان گفت: جهاد کشاورزی وظیفه دارد برای ایجاد امنیت غذایی و تغذیه سالم همه تلاش خود را به‌کار ببرد و در همین زمینه تامین آب و رهایی از خشک‌سالی در اولویت کار جهاد کشاورزی قائم‌شهر قرار گرفت.