جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

نخستین اورژانس اجتماعی بهزیستی آمل افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین اورژانس اجتماعی بهزیستی آمل افتتاح می‌شود

رئیس اداره بهزیستی آمل گفت: نخستین اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی این شهرستان با سفر رئیس سازمان بهزیستی به مازندران در آینده‌ای نزدیک افتتاح می‌شود.

نخستین اورژانس اجتماعی بهزیستی آمل افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، نصرت‌الله حسن‌زاده در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نخستین اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی آمل در آینده‌ای نزدیک افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشتر شهرهای مازندران از امکانات اورژانس اجتماعی برخوردار هستند، افزود: این اورژانس با سفر رئیس سازمان بهزیستی کشور در روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس اداره بهزیستی آمل خاطرنشان کرد: این مرکز در ساختمانی با زیربنای 250 متر مربع واقع در بلوار منفرد نیاکی، امیر هشت، از زمین‌های شهری خریداری شده ایجاد شد و برای آن بیش از 4 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی بهزیستی هزینه شد.

این مسؤول ادامه داد: همه خدمات اجتماعی نظیر رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی، کودک‌آزاری، همسرآزاری، اعتیاد، طلاق، مسائل مربوط به کودکان کار، کودکان فراری و آسیب‌های اجتماعی در این اورژانس رسیدگی می‌شود.

بیش از 6 هزار معلول مددجوی اداره بهزیستی آمل هستند

حسن‌زاده با اشاره به گرامیداشت هفته بهزیستی که از 22 تا 28 تیر امسال برگزار شد، افزود: در این هفته برنامه‌های مختلفی همانند افتتاح نمایشگاه دست‌ساخته‌های معلولان دو شهر آمل و محمودآباد، مسکن مهر معلولان، افتتاح طرح‌های اشتغال، مرکز متادون‌تراپی و مرکز مشاوره را در دستور کار داشتیم.

وی ادامه داد: این نهاد دولتی با اعتبارات مشخص از سوی دولت بوده و برای ارائه خدمت به معلولان، نیازمندان، زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست و محرومان تلاش دارد.

رئیس اداره بهزیستی آمل حوزه فعالیت سازمان بهزیستی را در چهار بخش دانست و یادآور شد: هم‌اکنون در شهرستان آمل بیش از 6 هزار معلول و 400 زن بی‌سرپرست و بدسرپرست مددجوی بهزیستی هستند هر چند افراد امدادبگیر و بی‌سرپرست خدمات مختلفی دریافت می‌کنند.

این مسؤول با اشاره به اینکه 314 زن آملی از بهزیستی مقرری دریافت می‌کنند، ادامه داد: برای این افراد به ازای یک تا 6 نفر عضو خانواده ماهانه مقرری در نظر گرفته می‌شود.

حسن‌زاده گفت: خدمات گسترده بهزیستی به مددجویان در قالب هزینه ایاب و ذهاب، درمان، تحصیل، مستمری، ارائه خدمات بیمه‌ای، مناسب‌سازی مسکن و پلاک، سبد غذایی، خدمات توانبخشی، عصا، سمعک، کاشت حلزون، ویلچر، تشک مواج و بالابر در منازل است.

فعالیت 64 مهد کودک بخش روستایی

وی با اشاره به اینکه در بخش خدمات ارائه شده به کودکان، 64 مهد روستایی و 42 مهد کودک شهری مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: یک واحد مسکونی امدادبگیر بالای 18 سال که حمایت از 15 نفر را برعهده دارد در این شهرستان فعال بوده و خانه کودکان امام سجاد (ع) 13 نفر را سرپناه داده است.

رئیس اداره بهزیستی آمل با اعلام فعالیت هفت مرکز توانبخشی با ارائه خدمات به یک‌هزار و 500 مستمری‌بگیر بهزیستی، ادامه داد: در بخش پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی خدماتی همانند مشاوره ژنتیک، برنامه غربال‌گری، آزمایش بینایی‌سنجی و شنوایی‌سنجی با همکاری شبکه بهداشت و درمان انجام می‌شود.

حسن‌زاده با بیان فعالیت دو مرکز مشاوره ژنتیک با یارانه بهزیستی برای ارائه خدمات به خانواده دارای معلول برای پیشگیری از به دنیا آمدن فرزندان معلول دیگر و خانواده افراد مختلف، گفت: گروه‌های همیار در شهرها و روستا برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دست به آگاه‌سازی می‌زنند.