جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

نحوه محاسبه مبالغ لحاظ شده در قبوض گاز مازندران تشریح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نحوه محاسبه مبالغ لحاظ شده در قبوض گاز مازندران تشریح شد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران،"مرتضی تیرملک"روز سه شنبه با اشاره به برخی ابهامات پیش آمده برای مشترکین گاز طبیعی در استان در خصوص مبالغ درج شده در قبوض گاز مشترکین اظهار داشت:در قانون بودجه سال 1392 به ازاء هر متر مکعب گاز مصرفی مبلغ 100 ریال بابت توسعه گازرسانی به روستاها تصویب شده و از ابتدای امسال قابلیت اجرایی دارد.

وی ادامه داد:از آنجایی که قانون بودجه سال 1392 در تیرماه امسال ابلاغ شد به همین دلیل بدهی عوارض گازرسانی سه ماهه اول سال به منظور کاهش بار مالی بر مشترکین محترم و طی چهار دوره توزیع قبوض با عنوان بدهی گذشته محاسبه و در قبوض منظور می شود.

تیرملک ادامه داد:مبلغ آبونمان درج شده در قبض گازبها نیز بر اساس تصمیم ستاد هدفمندی یارانه ها دریافت می شود که تاریخ اجرای آن از مهرماه 1391 بوده و مبلغ آن مطابق با ظرفیت کنتور و دوره مصرف محاسبه می شود.

وی خاطرنشان کرد:طبق قانون،حق بیمه مشترکین خانگی به ازاء هر واحد مسکونی شهری 500 ریال و واحد روستایی 250 ریال اخذ می شود و بر این اساس،مشترکین محترم در خصوص خسارت های مالی و جانی از جمله فوت،نقص عضو و جبران هزینه های پزشکی ناشی از انفجار،آتش سوزی و مسمومیت ناشی از گاز طبیعی بیمه هستند.