جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

نجات 3 جوان گرفتار در برف با عملیات امداد هوایی در تنکابن - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات 3 جوان گرفتار در برف با عملیات امداد هوایی در تنکابن

یدالله صالحی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن از انجام یک عملیات امداد و نجات هوایی در این شهرستان برای نجات سه گرفتار در برف ارتفاعات داکوی بخش نشتاء خبر داد.

وی گفت: با اطلاع از گرفتار شدن سه جوان تنکابنی در یک کلبه زمستانی و با توجه به این که  منطقه با بارش برف از طریق زمینی هیچ‌گونه راه دسترسی خودرویی نداشت، با همکاری جمعیت هلال‌احمر استان از طریق هوایی عملیات امداد و نجات را پیگیری کردیم.

وی افزود: این سه جوان که حدود یک هفته قبل به روستای ییلاقی چیلک‌سر واقع در منطقه ییلاقی کوهستانی داکو بخش نشتا تنکابن رفته بودند وقتی قصد بازگشت داشتند به دلیل بارش سنگین برف و مسدود شدن راه ارتباطی این مناطق با پایین‌دست، نتوانستند به موقع از ییلاق مراجعت کرده و مجبور به ماندن در کلبه ییلاقی شدند.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه این روستا در فصول سرد سال خالی از سکنه است، همچنین با اتمام مواد غذایی و امکان بروز مشکلات، به وسیله تلفن همراه خانواده‌های‌شان را در جریان ماجرا قرار دادند.

صالحی اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود، جمعیت هلال ‌احمر با نظر به نگرانی خانواده‌ این سه جوان که حدود 20 سال سن داشتند به وسیله بالگرد امداد و نجات از ساعت 13 عصر امروز وارد عمل شدند و طی یک عملیات یک ساعته با توجه به اینکه فرود بالگرد در مناطق کوهستانی با توجه به شیب تند زمین و بارش برف با مشکلات زیادی مواجه بود، با مهارت خلبان و نیز آمادگی جسمانی امدادگران سه جوان به تنکابن انتقال یافتند و حال هر سه آنها خوب است.

مدیر جمعیت هلال‌احمر تنکابن افزود: روز گذشته نیز نیروهای امدادی هلال‌احمر تنکابن از طریق زمینی با همکاری یک شرکت بهره‌برداری از جنگل سه نفر که در منطقه ییلاقی پیش‌کوه به پرده‌سر دوهزار گم شده بودند را یافتند و هر سه نفر سالم به آغوش خانواده‌های‌شان بازگشتند در حالی که همه افراد جستجوها ناامید شده بودند.

صالحی افزود: صبح امروز نیز در یک عملیات، امدادگران این جمعیت با توجه به نگرانی خانواده یک دامدار از سلامتش در راستای بارش شدید باران و در پی آن برف سنگین، وارد عمل شدند و با حضور در محل دامداری این فرد از سلامتش اطلاع حاصل کرده و خانواده این دامدار را از نگرانی رهایی بخشیدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تنکابن و عباس‌آباد تصریح کرد: به همه افراد توصیه می‌کنیم در فصول بارش‌های پاییزی و زمستانی تا حد امکان از رفتن به مناطق بکر، ییلاقی و کوهستانی جدا پرهیز کنند.

صالحی افزود: با توجه به اینکه هواشناسی هشدارهای لازم را از طریق رسانه‌ها به عموم مردم درباره بروز پدیده‌های بارشی اطلاع می‌دهد انتظار ما از تمام ساکنان شهرستان این است تا این هشدارها را جدی بگیرند و در این فصول از رفتن به مناطقی که در صورت بارش برف، باران و یا جاری شدن سیلاب‌های فصلی در معرض مخاطرات هستند، پرهیز کنند.

{jcomments off}