سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

نجات 247 غریق در سواحل بابلسر - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات 247 غریق در سواحل بابلسر

فرماندار بابلسر گفت: نیروهای امدادی این شهرستان توانستند از ابتدای شروع طرح سالم‌سازی دریا تاکنون 236 غریق را نجات و 11 نفر را احیا کنند.

نجات 247 غریق در سواحل بابلسر

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، سید علی اسد چهارشنبه‌شب در جلسه طرح سالم‌سازی دریا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان بابلسر 27 کیلومتر ساحل دارد که از این مقدار 13 کیلومتر قابلیت و شرایط شنا را دارد.

وی با بیان اینکه این شهرستان به جهت شرایط خاص، مجتمع‌های نیمه دولتی، رفاهی، خصوصی و پارکینگ‌های 9 گانه شرایط حضور مسافر بیشتری نسبت به شهرهای دیگر استان دارد، افزود: در تعطیلات عید فطر امسال 420 هزار نفر مسافر وارد شهرستان بابلسر شدند که این آمار نشان از رشد 20 درصدی حضور مسافر را نسبت به سال گذشته دارد.

فرماندار بابلسر با اشاره به 17 طرح دولتی عمومی و خصوصی، بیان کرد: 123 ناجی در سطح سواحل بابلسر به‌کارگیری شدند که از این تعداد 97 ناجی در سواحل بابلسر و 26 ناجی در سواحل بهنمیر فعالیت دارند.

این مسؤول با بیان اینکه از ابتدای طرح سالم‌سازی دریا تاکنون هفت نفر در سواحل بابلسر غرق شدند، ادامه داد: بیشتر این غریق در ساعت خارج از اجرای طرح و در طول شب بوده است.

وی تصریح کرد: نیروهای امدادی این شهرستان توانستند از ابتدای شروع طرح تاکنون 236 غریق را نجات و 11 نفر را احیا کنند.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه یکی از عوامل رونق کسب و کار و درآمد حضور مسافر است، گفت: زمانی با افزایش حضور مسافران مواجه می‌شویم که با فراهم کردن امکانات و شرایط لازم بتوانیم رضایت مسافر را جذب کنیم.