جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

نجات 1408 گردشگر در دریای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات 1408 گردشگر در دریای مازندران

فرمانده دریابانی مازندران گفت: دریابانان مازندران توانستند یک‌هزار و 408 گردشگر را در دریای مازندران نجات دهند.

نجات 1408 گردشگر در دریای مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، هوشنگ حسینی در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات دریابانی اظهار کرد: با توجه به فصل تابستان و سیل عظیم مسافرت گردشگران و توریست‌ها به استان مازندران، فرماندهی دریابانی مازندران با افزایش حضور نیروها در داخل دریا و نوار ساحلی به خدمت‌رسانی و ایجاد نظم و امنیت گردشگران در شبانه‌روز می‌پردازد.

وی با بیان اینکه از شروع طرح دریا تاکنون دریابانان این استان توانستند جان یک‌هزار و 408 تن از مسافران و گردشگران که در حال غرق شدن در دریای مازندران بودند را نجات دهند، افزود: از این تعداد بیش از 90 درصد نجات‌یافتگان از مردان و کمتر از 10 درصد نجات‌یافتگان از زنان بودند.

فرمانده دریابانی مازندران با اشاره به اینکه اجرای طرح ساماندهی دریا از مطالبات مردم است، تصریح کرد: دریابانان استان مازندران همواره با برخورد قاطع و قانونی با هنجارشکنان در سواحل، امنیت بیشتری را برای مردم در استفاده از مواهب طبیعی به‌وجود آورند.

این مسؤول بیان کرد: گردشگران و بهره‌مندان از دریای مازندران حتماً از طرح‌های ساماندهی دریا استفاده کنند و با رفتن به مناطق خطرآفرین و شنا ممنوع جان خود و خانواده خود را به خطر نیندازند.