سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نجات 1400 نفر از برف نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات 1400 نفر از برف نوشهر

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نوشهر از نجات یک‌هزار و 400 نفر گرفتار در برف اخیر نوشهر و کجور در مدت 10 روز گذشته خبر داد.

نجات 1400 نفر از برف نوشهر

امیرحسین عسگرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان نوشهر با اشاره به شرح خدمات امدادی ارائه شده از سوی این نهاد از از 30 آبان ماه تا 9 آذر ماه امسال در حین بارش سنگین برف در مناطق ساحلی و کوهستانی حوزه شهرستان نوشهر اظهار کرد: در برف اخیر در نوشهر به بیش از یک‌هزار و 402 نفر امدادرسانی شده است.

وی از نجات 23 نفر در هشت نقطه از مناطق جنگلی خبر داد و افزود: تریاژ افراد آسیب دیده و ایجاد تاب‌آوری لازم و نیز با رساندن به موقع اقلام امدادی و غذایی به حادثه‌دیدگان با کمک بالگرد و در نهایت نجات با استفاده از گسیل داشتن نجات‌گران و کوهنوردان و انجام عملیات «راپل» همه افراد گرفتار در برف ارتفاعات جنگلی از دیگر فعالیت‌های انجام شده طی 10 روز اخیر بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع 23 نفر نجات یافته در ارتفاعات جنگلی، 9 نفر با کمک بالگرد و عملیات «راپل» و 14 نفر دیگر با زمان بالغ بر 12 ساعت در هر عملیات، نجات یافتند.

وی با بیان اینکه در برف اخیر حماسه‌ای بزرگ با از خودگذشتگی و فداکاری اعضای داوطلب و نجات‌گران جمعیت هلال احمر نوشهر رقم خورد، تصریح کرد: در بحران برف اخیر علاوه بر امدادرسانی به بیش از یک‌هزار و 400 سرنشین خودروهای گرفتار در برف محورهای اصلی و فرعی شهرستان نوشهر، نجات افراد گرفتار در برف ارتفاعات جنگلی که با برنامه‌ریزی و به‌کار بستن اصول مدیریت بحران و ایجاد تاب‌آوری لازم و همچنین اعزام تیم‌های نجات از کوهستان متشکل از نجات‌گران و اعضای کوهنورد داوطلب جمعیت هلال احمر سبب رفع نگرانی افراد حادثه دیده و خانواده‌های آنان شده است.

عسگرزاده به آمار و ارقام فعالیت‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر نوشهر در مدت یک هفته بحران برف در مناطق ساحلی و کوهستانی این شهرستان پرداخت و گفت: 13 مورد عملیات که هشت مورد آن در برف و کولاک، دو مورد جاده‌ای، یک مورد خدمات حضوری و دو مورد شهری بوده است.

وی تصریح کرد: کل مصدومان 48 نفر، کل درمان سرپایی 29  نفر، کل مصدومان انتقالی 27 نفر، تیم‌های عملیاتی 24 تیم، کل نیروها 97 نفر، تعداد خودروهای به‌کارگیری شده 22 دستگاه و اقلام توزیعی نیز آب معدنی 82 بطری، کنسروجات 397 قوطی، خرما 21 بسته، برنج 50 کیلو، چای پنج بسته، نایلون 85 کیلو، پتو 70 تخته، بسته غذایی 20 بسته و 45 قرص نان مورد استفاده قرار گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نوشهر تعداد خودروهای امدادرسانی شده 343 دستگاه، بستن زنجیر چرخ 98 خودرو، تعداد سرنشین نجات یافته یک‌هزار و 402 نفر برشمرد و خاطر نشان کرد: تعداد گروه‌های نجات‌یافته گرفتار در برف جنگل و ارتفاعات هشت‌ گروه، مجموع افراد نجات یافته گرفتار در برف جنگل و ارتفاعات 23 نفر، تعداد سورت پرواز برای نجات افراد گرفتار در برف با عملیات «راپل» چهار سورت بوده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد افراد گرفتار در برف جنگل و نجات با استفاده از عملیات «راپل» 9 نفر بودند، خاطر نشان کرد: تعداد نجات‌یافتگان گرفتار در برف مناطق جنگلی به صورت زمینی 14 نفر، بالگرد 6 مرتبه عملیات در برف و کولاک، سورت پروازی برای توزیع بسته‌های غذایی امدادی در جنگل 14 سورت بوده است.

وی اظهار کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر در راستای تلاش مشترک برای کاهش آلام بشری و ترویج فرهنگ اصیل نوع دوستی و مهرورزی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.