جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

نجات 1200 غریق در سواحل مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات 1200 غریق در سواحل مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از نجات یک‌هزار و 204 نفر در سواحل استان در دو ماه گذشته خبر داد.

نجات 1200 غریق در سواحل مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مجتبی اکبری گفت: با تلاش وصف‌ناپذیر نجاتگران و ناجیان غریق مستقر در ساحل استان، موهبت زندگی به عنوان بزرگ‌ترین هدیه الهی بار دیگر به یک‌هزار و 204 نفر از نجات یافتگان امواج سهمگین خزر اهدا شد که اشک شوق و لبخند رضایت خانواده‌های این هموطنان، ثمره ارزشمند تلاش خستگی‌ناپذیر نجاتگران هلال احمر بوده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران، مهم‌ترین برنامه عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در تابستان امسال است، اظهار کرد: ارائه خدمات امدادی مورد نیاز سرپایی به 3 هزار و 64 نفر از مراجعان به پایگاه‌ها و پست‌های ساحلی و انتقال 52 مصدوم و غریق به مراکز درمانی از دیگر خدمات ارائه شده هلال احمر استان در سواحل بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران افزود: به‌منظور اجرای عملیات کاهش غریق در سواحل استان از اول خرداد تاکنون بیش از 49 هزار نفر روز نجاتگر و امدادگر و ناجی غریق با به‌کارگیری 486 دستگاه روز آمبولانس، یک‌هزار و 818 دستگاه روز موتورسیکلت، 163 فروند روز قایق نجات، 235 فروند روز جت‌اسکی، 20دستگاه روز خودروی نجات آرگو و 35 دستگاه روز خودروی پشتیبانی مشارکت داشتند.

این مسؤول با بیان اینکه لبخند دوباره زندگی به نجات‌یافتگان حوادث و سوانح مختلف به‌ویژه غرق‌شدگان در ساحل مازندران، سبب شعف و خوشحالی همه اعضای جمعیت هلال احمر می‌شود، تصریح کرد: تمامی توان عملیاتی جمعیت هلال احمر مازندران بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شده است.

اکبری بیان کرد: امسال با تدابیر اتخاذ شده از سوی استانداری مازندران 350 نقطه حادثه‌خیز که در سال‌های گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته شناسایی شده و امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق در این مناطق مستقر شدند تا مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار شوند که آثار زیانبار روانی ،اجتماعی و اقتصادی آن کاملا مشهود است.

وی با اشاره به اینکه همه این 350 نقطه در خارج از مناطق اجرای طرح‌های دریا قرار دارند، اظهار کرد: در مناطق اجرای طرح‌ها نیز برابر قانون مدیریت طرح ملزم به رعایت استانداردهای ایمنی و خدمات رفاهی و امدادی است که به‌موجب هماهنگی‌های انجام شده عوامل امدادی جمعیت هلال احمر و ناجیان غریق در آن مناطق نیز حضور دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: درخواست ما از همه هموطنان این است که برای حفظ جان خود به توصیه‌های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق حادثه‌خیز خودداری کنند.