جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

نجات راننده کامیون توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات راننده کامیون توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی مازندران

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از نجات جان راننده کامیون توسط دو نفر از کارشناسان فوریت‌های پزشکی این استان خبر داد.

نجات راننده کامیون توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی مازندران

ذکریا اشک‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری گفت: به‌دنبال تماس مردمی با مرکز ارتباطات اورژانس استان، گزارش از هوش رفتن راننده کامیون پشت فرمان اطلاع داده شد.

وی اظهار کرد: این حادثه در عبور روستای «پهنه‌کلا» ساری اتفاق افتاد و بلافاصله همکاران پایگاه اورژانس راهبند به محل حادثه اعزام شدند و پس از کنترل علائم حیاتی بیمار، دریافتند که وی دچار افت سطح هوشیاری و بی‌قراری و تعریق شدید شده است.

سخنگوی اورژانس 115 مازندران افزود: کارشناسان اورژانس، با کنترل قند خون بیمار، به افت شدید قند خون در او پی بردند و بلافاصله اقدامات درمانی با مشاوره پزشک ارتباطات شروع و ابتدا با برقراری دو رگ باز نسبت به تزریق دکستروز و سرم اقدام کردند.

اشک‌پور بیان کرد: رساندن اکسیژن به بیمار از طریق کپسول اکسیژن پرتابل و کنترل میزان اشباع اکسیژن خون شریانی با دستگاه پالس اکسیمتر از دیگر اقدامات برای بیمار بود که در نتیجه آن، بیمار هوشیاری خود را به‌دست آورد و سرحال شد.

وی در پایان گفت: همه این اقدامات در داخل کامیون انجام شد و زحمات کارشناسان ارشد مراقبت‌های ویژه پرستاری پایگاه راهبند ساری حسن آرین و مهدی رستمی نیز قابل تقدیر است.