جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

نتایج اجرای اقتصاد مقاومتی در مازندران مشهود نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

نتایج اجرای اقتصاد مقاومتی در مازندران مشهود نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی مازندران، آیت‌الله نورالله طبرسی در نشست بررسی توسعه کشت گیاهان دارویی اظهار داشت: جلسات زیادی در سطوح مختلف و با عناوین گوناگون در استان انجام شده که نتایج خوبی به همراه نداشت ولی این جلسه (توسعه کشت گیاهان دارویی) چون با جدیت مورد پیگیری قرار گرفته است دارای اثرات و برکات خوبی خواهد بود و این امر باید منتج به جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها بلکه مهاجرت معکوس شود.

طبرسی با اشاره به اینکه باید بستر و نیروی کار برای فعالیت در بخش هزار جریب نکا مهیا شود، افزود: تغییر الگوی کشت منطقه کار سختی است که زحمات و تلاش‌های زیادی را می‌طلبد و توجیه زیادی برای فرهنگ‌سازی منطقه لازم است.

نماینده ولی فقیه در استان خواستار حمایت‌های جدی دولت و اختصاص کمک‌های بلاعوض برای توسعه کشت این محصول در استان شد و گفت: علمای منطقه برای توجیه مردم و فرهنگ‌سازی توسعه کشت گیاهان دارویی آمادگی کامل دارند و این کار شدنی است ولی جدیت در کار را می‌طلبد.

وی با اشاره به وجود رهبری کم‌نظیر که دارای نظرات کارشناسی است و در سخت‌ترین لحظاتِ انقلاب حاضر بوده و در همه عرصه‌ها فعالیت داشته و در متن قضایا است؛ از ضعف در اجرای منویات ایشان انتقاد کرد و گفت: هیچ نتایجی از اجرای اقتصاد مقاومتی در استان مشهود نیست و بیکاری همچنان از معضلات بزرگ استان است.

طبرسی خواستار بهره‌گیری از تمامی امکانات موجود برای حل مشکلات استان شد و توسعه کشت گیاهان دارویی را راه حل مناسبی برای رفع مشکل اقتصادی و بیکاری در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی دانست.

{jcomments off}