سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

نبرد آمریکا با داعش از مصادیق جنگ ظالم با ظالم است - نمایش محتوای خبر

 

 

نبرد آمریکا با داعش از مصادیق جنگ ظالم با ظالم است

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام 'محمود مشایخ' در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: آمریکا که خود، داعش را تجهیز کرد حال از ترس این که نکند شر آن دامنگیر خودش شود در صدد تشکیل ائتلاف جهانی و مبارزه با داعش است.

وی اظهار داشت: آنها در اجلاس جده برای بررسی راه های مقابله با داعش، از ایران دعوت نکردند زیرا می دانستند ایران کارهای پشت پرده آنان را افشا می کند و گذشته از این، حضور ایران موجب افزایش قدرت سیاسی آن می شد.

امام جمعه نوشهر با اشاره به ورود انبوه مسافران داخلی و خارجی به شمال کشور و از جمله شهرستان نوشهر گفت: مردم منطقه باید مراقب گردشگران عرب، از جمله گردشگران عراقی که به تازگی تعدادشان زیاد شده است باشند.

مشایخ اظهار داشت: گردشگرانی که به ویلاها و خانه های شخصی می روند چندان تحت کنترل نیستند و با توجه به وضع منطقه و خطر تروریست ها، باید دقت و مراقبت بیشتری صورت گیرد.

وی تاکید کرد: مساله مهم دیگر، تمایل برخی از این گردشگران برای عیاشی در منطقه است که بعضی نیز دستگیر شده اند و ویلاداران نیز نباید برای مال دنیا چنین زمینه ای را برای آنان فراهم کنند.

امام جمعه نوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عمل جراحی موفقیت آمیز رهبر انقلاب گفت: ابراز نگرانی و علاقه و دعای مردم و علما نشان داد که مردم پشتیبان ولی فقیه هستند.

مشایخ وجود ولایت فقیه را ضامن اقتدار جمهوری اسلامی و به تبع آن عامل مقاومت اسلامی در منطقه و به ویژه لبنان و فلسطین دانست.

وی همچنین از مسؤولان منطقه خواست تا حد امکان پروژه های نهاد خود را به پیمانکاران همین منطقه بدهند و اگر بنا بر ملاحظاتی این امکان وجود ندارد، دست کم کارگران اجرای پروژه از مردم بومی باشند نه این که کارگر هم از شهرهای دیگر آورده و اشتغال زایی در منطقه نادیده گرفته شود.