سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

نباید قدرت آمریکا را بزرگ جلوه داد - آمریکا از قبل نتایج جنگ با ایران را می‌داند - نمایش محتوای خبر

 

 

نباید قدرت آمریکا را بزرگ جلوه داد - آمریکا از قبل نتایج جنگ با ایران را می‌داند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان مازندران با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: نور حسینی در حال تلالو است و با وجود گذشت سالیان سال از واقعه عاشورا و اربعین حسینی مردم در این سال‌ها با پای پیاده تلاش دارند که خودشان را به حرم این امام بزرگوار برسانند.

وی در ادامه به برگزاری اجلاسیه بزرگ شهدا در مازندران اشاره کرد و گفت: برای برگزاری این اجلاسیه خدمت مقام معظم رهبری نیز رسیدیم و از رهنمودهای ولی‌فقیه برای برگزار کردن این اجلاسیه بزرگ نیز بهره می‌بریم.

امام جمعه مرکز استان مازندران در ادامه به پیگیری مذاکرات ژنو اشاره کرد و گفت: از زمان برگزاری توافق ژنو تاکنون تحلیل‌های متفاوتی درباره این مذاکرات در سطح جهان مطرح است.

این مسئول در ادامه بیان داشت: چیزی که تاکنون بسیار بیشتر از سایر امور خودنمایی می‌کند، این است که آمریکا به این مذاکره نیاز دارد.

طبرسی بیان داشت: مردم ما در برابر تحریم‌ها آب‌دیده شدند.

وی اضافه کرد: مردم ما تجربه تحریم داشتند و تحریم جدید نیز تاثیر چندانی در اراده مردم ندارد.

امام جمعه مرکز استان مازندران با اشاره به حضور پرشور مردم در مناسبت‌های مختلف بیان داشت: حضور مردم در صحنه‌های مختلف آنها را از مواضعی که بر ضد ایران دارند، عقب می‌راند.

طبرسی در ادامه با اشاره به نظرسنجی یک شرکت آمریکایی در ایران درباره نظر مردم ایران درباره داشتن انرژی هسته‌ای بیان داشت: در این نظرسنجی که توسط خودشان در جهان منتشر شد، از موافقت مردم با داشتن انرژی هسته‌ای حکایت دارد.

وی بیان داشت: مردم ایران با وجود مشکلاتی که دارند، دست از خواسته‌های به حق‌شان بر نمی‌دارند.

امام جمعه مرکز استان مازندران با اشاره به مصاحبه‌های جان کری و اوباما که در رسانه‌های مطرح شد، بیان داشت: این دو سیاستمدار آمریکا اذعان دارند که در مذاکرات ژنو بر سر دو راهی جنگ و توافق قرار دارند.

وی با اشاره به شکست‌های مکرر آمریکا و ایادی آنها در سوریه و لبنان بیان داشت: شکست آنها در این دو نبرد نشان داد که آنها مرد جنگ نیستند و تهدید‌های آنها نیز طبل تو خالی است.

این مسئول ادامه داد: آنها بنا داشتند در سوریه وارد جنگ شوند، ولی به دلیل تهدید‌های حزب‌الله از جنگ در سوریه صرف‌نظر کردند و بسیاری از کشورهای غربی در برنامه‌ای که آمریکا بنا داشت در سوریه اجرا کند، در کنارش قرار نگرفتند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به شکست تحقیرآمیز آمریکا در هشت سال دفاع مقدس بیان داشت: آمریکا از قبل نتیجه جنگ با کشورمان را می‌داند.

وی اضافه کرد: شاید آمریکا در دوره‌ای می‌توانست با به راه انداختن جنگ نتایجی را به دست بیاورد، ولی در حال حاضر ایران کشور بسیار قدرتمندی است.

طبرسی بیان داشت: دانستن نتیجه جنگ برای آمریکا آنها را وادار به مذاکره با ما کرد و برخی چرا تلاش دارند که قدرت آمریکا را برجسته کنند.

وی در ادامه با اشاره به شناختی که مردم ایران از آمریکا دارند، گفت: شعور سیاسی مردم ایران بسیار بالا است و زیر بار آمریکا و ایادی کفر نمی‌رود.

امام جمعه ساری در ادامه تاکید کرد: آمریکا به این نتیجه رسید که در صورت جنگ در برابر ایران شکست می‌خورد و شکست آمریکا در برابر ایران برایش در جهان بسیار گران تمام می‌شود و آمریکا در تلاش است این ابهت پوشالی را حفظ کند.

وی در ادامه با اشاره به همراهی بسیاری از کشورها با ایران برای برقراری ارتباط گفت: برای رفع تحریم‌ها ما باید مسئله فروش نفت و تحریم بانکی را حل و فصل کنیم.

طبرسی در ادامه با اشاره به مقاومت 34 ساله مردم ایران در برابر غرب گفت: تلاش 34 ساله غربی‌ها علیه کشور ما تاکنون به دلیل همدلی و همراهی مردم با نظام اسلامی نتیجه نداد.

وی در ادامه با اشاره به مقاومت‌های مردم سوریه در برابر دشمنان اسلام بیان داشت: مقاومت مردم سوریه به چشمه جوشن ولایت فقیه و امامت وصل است.

این مسئول در ادامه با تبریک عید بزرگ مسیحیان خطاب به صهیونسیت‌های جنایتکار گفت: در کجای دین مسیح اعلام شد که به مردم ظلم شود و شما الان 65 سال به مردم فلسطین و لبنان ظلم می‌کنید.

وی  گفت: بدانید و آگاه باشید اگر حضرت عیسی پیامبر در حال حاضر ظاهر شود، در کنار مردم فلسطین قرار می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران در ادامه با اشاره به برخی مشکلات مدیریتی در کشور گفت: مدیران اجرایی باید مشکلات سوء مدیریتی در استان را حل و فصل کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ضعف‌های مدیریتی باید برداشته شود.

امام جمعه ساری در پایان با اشاره به اینکه اگر نظارت و مدیریت مناسب انجام شود، مشکل سوء مدیریتی حل و فصل می‌شود، تصریح کرد: با همین وضع نیز می‌شود کشور و استان را اداره کرد.