جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

نباید انتظار کار دولتی داشت/ تفکر کارآفرینی از کودکی باید شکل گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

نباید انتظار کار دولتی داشت/ تفکر کارآفرینی از کودکی باید شکل گیرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دانش‌آموزان باید از همان سنین پایین آموزش داد که توقع زیاد نداشته باشند و با تلاش خود بتوانند کارآفرین باشند نه اینکه انتظار کار دولتی داشته باشند.

نباید انتظار کار دولتی داشت/ تفکر کارآفرینی از کودکی باید شکل گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، کامران اصغری امشب در جلسه کارگروه تعاون، اظهار کرد: مدیران استانی باید گاهی به شهرستان‌های غرب استان بیایند تا به مشکلات مردم رسیدگی کنند تا مردم برای یک کار کوچک مجبور به طی مسافت طولانی نشوند.

وی با بیان اینکه باید قبول کرد که اتکا به دولت به نفع تعاونی‌ها نبوده و نیست، افزود: ما کمتر از کشورهای دیگر نیستیم اما باید برنامه‌ریزی درستی شود و از این وصل شدن به دولت بکاهیم تا بتوانیم موجب رشد کشور شویم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امروزه دولت به سمت مشاغل خرد، خوداشتغالی و تعاونی‌های کوچک رفته، گفت: موانع مشاغلی که نیاز شهرستان است باید برطرف شود و بومی‌سازی شکل بگیرد.

این مسؤول بیان کرد: به دانش‌آموزان باید از همان سنین پایین آموزش داد که توقع بالا نداشته باشند و با تلاش خود بتوانند کارآفرین باشند نه اینکه انتظار کار دولتی داشته باشند.

اصغری تأکید کرد: برای حل بعضی مسائل باید به‌صورت میدانی و موردی ورود پیدا کرد و صرفاً با جلسه حل نمی‌شود، البته دستگاه‌های دولتی باید از ایجاد مشکل بپرهیزند و دستگاه‌های قانونی نیز قوانین مربوطه را وضع کنند، چه بسا گاهی باید قوانین جدید وضع شود.