سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نای نینوا - نمایش محتوای صدا

 

 

نای نینوا

تهیه کننده : سعید نعمتیان

گوینده : سعید نعمتیان

صدابردار: 

نویسنده : سعید نعمتیان

 

نای نینوا عنوان برنامه ای است به تهیه کنندگی سعید نعمتیان به مدت 30 دقیقه از رادیو مازندران به صورت ضبطی پخش می شود .

رادیو مازندران در راستای انتقال ارزش‏های ایثار و شهادت امام حسین (ع) و یاران جان برکفشان، وهمگام با عزاداران هم استانی در این ایام  ویژه برنامه نای نینوا را با محوریت قیام مختار و روایت واقعه ی عاشورا و اتفاقات پس از عاشورا ، در 20 برنامه تهیه و پخش کند.
در این ویژه برنامه تلاش می شود تا مجوعه ی مختار نامه در 40 قسمت است بطور خلاصه ( هر روز دو قسمت ) و روایی با بهره گیری از فرمت صوتی خود سریال در قلب یک بخش از برنامه ای 30 دقیقه ای که بخش های دیگری مانند گفتار ، بخش های تلفیقی از سخنرانی و موسیقی از زبان شخصیت‌های عالیقدر معاصر ، مراجع و مدرسین بزرگوار حوزه نظیر آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی، و حجج الاسلام صدیقی، انصاریان ، هاشمی نژاد ، مرحوم کافی ، شهید مطهری ،حسن زاده آملی، جوادی آملی و  ...  استفاده می‌شود ، پخش روضه و مداحی و ...  تهیه و تولید شود.

موسیقی به عنوان طنین حیات‌بخش هستی در روح و جان اجزاء بشر ساری و جاری است. حتّی در مراسم عزاداری، آمیزش نوای ناله و نی بر حزن و اندوه انسان‌ها اثری ژرف‌تر دارد. موسیقی حتّی بدون دخالت ساز، با نوع لحن و گفتار نیز به مخاطبان عرضه می‌شود. به همین دلیل مدّاحی‌ها در مراسم مراثی از کارکردی ویژه برخوردارند. کارکردی که باید جوانب آن بررسی و مورد مطالعه قرار گیرد تا ضمن حفظ حرمت ممدوحان و مخاطبان مرثیه‌ها، رسالت این سنّت مهم آیینی – دینیِ اسلامی در مسیر درست و اصولی خود هدایت شود. بدون شک رسانه مهم‌ترین نقش را در پاسداشت ارزش‌های این سنّت مهم دینی داشته و می‌تواند با ایجاد فضای مناسب نقد و تحلیل آن؛ و معرفی نمونه‌های ناب و اصیل مدّاحی‌ها گام مؤثری بردارد.

به محرم که می‌رسی، عاشورا را به یاد می‌آوری و حسین( ع ) را...
به خود ببال که عاشق و شیفته‌ حسینی و عشق به حسین خیمه‌ همیشه افراشته در جان توست؛ خیمه ای به وسعت همه‌ هستی، خیمه‌ای به بلندای همه‌ آسمان‌ها و کهکشان‌ها، با خوانی گسترده از عطش که تشنگی بشریت را پایان خواهد داد. هرگز مباد بی این عشق زندگی کنیم و بی این محبت بمیریم.

 

سال تولید: 1399


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو