جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

نامنویسی بیش از 38 هزار خانوار مازنی در سامانه سرشماری - نمایش محتوای خبر

 

 

نامنویسی بیش از 38 هزار خانوار مازنی در سامانه سرشماری

بیش از 38 هزار خانوار مازندرانی در سامانه سرشماری نفوس و مسکن نام نویسی کردند .

نامنویسی بیش از 38 هزار خانوار مازنی در سامانه سرشماری

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما ، قائم مقام ستاد سرشماری مازندران  گفت: 38 هزار و 100 خانوار مازندرانی تا کنون در سامانه سرشماری نفوس و مسکن نامنویسی کردند که معادل 3 و نیم درصد جمعیت 1 میلیون و 107 خانوار مازندرانی است.
اکبرزاده با اشاره به رتبه هفتم مازندرانی ها برای نامنویسی در این سامانه به نسبت سایر استان ها افزود: تا کنون کلاردشت با 24 و 3 دهم درصد بیشترین و جویبار با 1 و 8 دهم درصد کمترین مشارکت نامنویسی اینترنتی را در استان دارا هستند.
او با بیان اینکه با وصل شدن سرور مرکز آمار کشور به سرور وزارت ارتباطات مشکل ترافیک حل شده است گفت: مردم در هر ساعتی از شبانه روز می توانند برای نامنویسی اقدام کنند.
قائم مقام ستاد سرشماری مازندران با اشاره به پیش بینی 40 درصدی نامنویسی مازندرانی ها در سامانه سرشماری نفوس و مسکن از مردم این استان خواست در مهلت باقی مانده برای نامنویسی اینترنتی که تمدید هم نمی شود ، هر چه سریعتر با مراجعه به پایگاه اینترنتی دبلیو دبلیو دبلیو دات سرشماری 95 دات آی آر دولت را در افزایش صحت و دقت این سرشماری و کاهش هزینه ها یاری کنند.
به گفته اکبر زاده چنانچه نامنویسی در سامانه سرشماری نفوس و مسکن بیش از 35 درصد باشد کشور ما وارد باشگاه کشورهای دارای سرشماری مدرن می شود.