سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

ناشران 30 کشور در راه نمایشگاه بین المللی کتاب مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ناشران 30 کشور در راه نمایشگاه بین المللی کتاب مازندران

معاون فرهنگی اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان مازندران گفت که ناشرانی از 30 کشور جهان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان شرکت می کنند.

ناشران 30 کشور در راه نمایشگاه بین المللی کتاب مازندران

به گزارش خبرنگار ایرنا ، عباس زارع روز سه شنبه در نشست هماهنگی برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مازندران در ساری افزود : در مجموع تاکنون 645 ناشر داخلی و خارجی برای شرکت در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند .
نمایشگاه بین المللی کتاب مازندران قرار است 16 تا 21 ماه بهمن در مجتمع نیاوران واقع در کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر برگزار شود.
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت : حدود 300 غرفه برای نمایشگاه بین المللی کتاب استان پیش بینی و بیش از 70 هزار عنوان کتاب برای نمایش در آن معرفی شده است .
** سامانه متمرکز اطلاع سانی
زارع از ایجاد سامانه متمرکز اطلاع رسانی در ورودی محل برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب مازندران خبر داد و گفت که این سامانه یکی از وجوه تمایز نمایشگاه امسال با 12 نمایشگاه قبلی است.
وی هدف از ایجاد این سامانه را جست و جوی آسان کتاب مورد علاقه برای بازدیدکنندگان برشمرد و افزود : یکی از مشکلاتی که بازدید کنندگان در نمایشگاههای قبلی کتاب مازندران داشتند ، نبود مکان مشخص و متمرکز برای یافتن کتاب مورد علاقه اشان بود و برای این کار باید تمامی غرفه ها را می گشتند .
زارع یکی دیگر از ویژگی های نمایشگاه امسال را گرد آوردن ناشرانی از تمامی حوزه های نشر برشمرد و گفت : امسال سعی شده تا ناشران برتر در حوزه های پزشکی ، زبان ، حقوقی ، عمومی ، کشاورزی ، کمک آموزشی ، کودک و نوجوان و هنر در نمایشگاه حضور داشته باشند .
** بازدید از نمایشگاه در منزل
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین اعلام کرد که تمامی علاقه مندان و دوستداران مطالعه و کتاب امسال می توانند قبل از حضور در نمایشگاه از عرضه کتاب های مورد علاقه خود در آن آگاه شوند .
وی توضیح داد : فهرست تمامی کتاب هایی که در نمایشگاه عرضه می شود ، قبل از آغاز به کار نمایشگاه در سامانه ' موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران ' درج خواهد شد و علاقه مندان می توانند با مراجعه به این سامانه و جست و جو ، از عرضه کتاب مورد علاقه خود اطلاع یابند.
زارع گفت : این روش به دوستداران کتاب امکان می دهد تا از منزل ، محل کار و یا هر جایی که اینترنت دسترسی دارند از طریق سامانه موسسه نمایشگاههای فرهنگی ، به فهرست کتاب های عرضه شده در نمایشگاه بین المللی مازندران دسترسی یابند و در صورت وجود کتاب مورد نظر برای خرید آن به محل نمایشگاه بیایند.
وی افزود : این کار علاوه بر کاستن از هزینه های بی مورد برای دوستداران کتاب ، از اتلاف وقتشان هم جلوگیری می کند .
** مازندران ، استان برتر در برگزاری نمایشگاه کتاب
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از مازندران به عنوان یکی از سه استان برتر کشور در برگزاری نمایشگاه کتاب یاد کرد و گفت : همه تلاش ما این است که بتوانیم رتبه استان را در این زمینه افزایش دهیم و این ظرفیت با توجه به بالا بودن ضریب باسوادی ، تعداد زیاد دانشجویان و دانشگاهیان و مراکز آموزشی امکان پذیر است .
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب مازندران آذر ماه سال 94 با شرکت حدود 500 ناشر داخلی و خارجی در ساری برگزار شده بود.