جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

میزبانی مازندران از هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش - نمایش محتوای خبر

 

 

میزبانی مازندران از هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش در این استان شمالی کشور برگزار می‌شود.

این رویداد مهم سینمایی کشور در هشتمین تجربه خود، در کنار توجه به تولیدات ملی در عرصه فیلم کوتاه، میزبان فیلم‌سازان کشورهای حاشیه دریای خزر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره این جشنواره گفت: هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش در سه بخش اصلی، جنبی و ویژه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی افزود: بخش اصلی جشنواره که با محوریت فرهنگ عامه برگزار می‌شود، اختصاص به فیلم‌های کوتاهی دارد که فیلم‌سازان کشورمان با موضوعات مستند، داستانی، پویانمایی و تجربی تولید کردند، فیلم‌هایی که آداب و رسوم، باورها، افسانه‌ها و آیین‌های اصیل مردم ایران زمین را دست‌مایه تولید قرار داده است.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم وارش اظهار داشت: بخش جنبی جشنواره نیز همه ساله به یکی از استان‌های کشور اختصاص دارد که میهمان جشنواره وارش هستند و امسال در بخش جنبی آثار منتخب فیلم‌سازان استان کردستان با موضوع آزاد و غیررقابتی به نمایش درخواهد آمد.

وی گفت: بخش ویژه و بین‌الملل جشنواره فیلم وارش اختصاص به میراث مشترک کشورهای حاشیه دریای خزر دارد که در تولیدات خود مؤلفه‌های مشترک مذهبی، فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی را مورد توجه قرار داده‌اند و با توجه به تقارن برگزاری هشتمین جشنواره فیلم وارش با هفته وحدت جایزه صلح و دوستی با محوریت پیامبر اکرم(ص) در بخش ویژه مورد لحاظ قرار گرفته است.

ابراهیمی در ادامه گفت: نمایش آثار با موضوع آزاد درباره مازندران در زمینه‌های معرفی فرهنگ، هنر، تاریخ، دفاع مقدس و ایثار نیز یکی دیگر از بخش‌های جشنواره است که حداکثر زمان فیلم‌های ارسالی در بخش مستند 40 دقیقه، داستانی 30 دقیقه و پویانمایی و تجربی 15 دقیقه تعیین شده است.

این مسئول با اعلام اینکه وارش در گویش مازندرانی به معنای باران است، ابراز داشت: محمدعلی سجادی، سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، مهدی قربان‌پور، کیوان کثیریان، خسرو معصومی، علی دنیوی ساروی و افسانه منادی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه آخرین مهلت دریافت آثار 15 آذر ماه سال جاری اعلام شده است و زمان برگزاری جشنواره نیز 15 دی ماه امسال خواهد بود، گفت: فیلم‌سازان داخلی و خارجی برای شرکت در این جشنواره و اطلاع از مقررات ارسال آثار می‌توانند به سایت هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش به آدرس www.vareshfestival.com مراجعه کنند.

{jcomments off}