جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

میزبانی از 100 ورزشکار در المپیاد ورزشی کارگران کشور در نکا - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

میزبانی از 100 ورزشکار در المپیاد ورزشی کارگران کشور در نکا

میزبانی از 100 ورزشکار در المپیاد ورزشی کارگران کشور در نکا


فرماندار شهرستان نکا از فراهم کردن امکانات در این شهرستان برای مسابقات کارگران کشور خبر داد و گفت: این شهرستان میزبان 100 تکواندوکار این رقابت‌ها است.

میزبانی از 100 ورزشکار در المپیاد ورزشی کارگران کشور در نکا

رحیم قاسمی‌طوسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان نکا اظهار داشت: توجه به سلامت کارگران به عنوان نیروهای کار و مولد جامعه ما از مسائل اساسی است که برگزاری این دوره از مسابقات ورزشی گامی برای توسعه ورزش در بین کارگران کشور است.

وی با بیان اینکه با ورزش می‌توان تن و جسمی سالم داشت و روح سالم تقویت کرد، ادامه داد: باید با تداوم برگزاری مسابقات و فعالیت‌های ورزشی منظم و قانونمند خصلت‌های جوان‌مردانه و فرهنگ اسلامی را در میان جامعه کارگری گسترش دهیم.

فرماندار شهرستان نکا با اشاره به اینکه این شهرستان، میزبان برگزاری مسابقات تکواندو المپیاد کارگران کشور است، یادآور شد: در این رابطه جلسه‌های مختلف و نشست فوق‌العاده برگزار شد و تصمیمات مختلفی برای برگزاری هر چه بهتر نخستین المپیاد ورزشی کارگران کشور اتخاذ شد تا ورزشکاران از فضای مناسب ورزشی و رفاهی برخوردار باشند.

قاسمی‌طوسی بیان داشت: شهرستان نکا به‌دلیل داشتن کارخانه سیمان، نیروگاه برق و شرکت‌ها و واحدهای مختلف صنعتی یکی از شهرهای مهم مازندران در زمینه اشتغال و کارآفرینی است که نقش مهمی در تولید، اقتصاد و صادرات مازندران دارد.

وی همچنین در رابطه با حضور ورزشکاران و زمان مسابقات در این شهرستان گفت: با هماهنگی انجام شده 100 تکواندوکار به همراه مربی، سرپرست و داور از 6 تا 10 اسفندماه در اردوگاه شهدای ارتش شهرستان نکا مستقر می‌شوند.

فرماندار شهرستان نکا افزود: تمام امکانات و تجهیزات ورزشی، سالن ورزشی محل برگزاری مسابقات برای برگزاری این دوره از المپیاد ورزشی به میزبانی نکا آماده است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

قاسمی‌طوسی با اعلام اینکه وسایل ایاب و ذهاب، اسکان، خوابگاه، تغذیه، تمهیدات ترافیکی، امنیتی و انتظامی، فراهم شده، تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان نکا از شهرستان‌های گردشگرپذیر با جاذبه‌های مختلف طبیعی و بکر است لذا شرایط بازدید ورزشکاران از اماکن تفریحی، زیارتی و سیاحتی و همچنین آشنایی با صنایع دستی و میراث این شهرستان فراهم شده است.

وی با اشاره به حمایت مالی شرکت‌های تولیدی سیمان و نیروگاه، شهرداری، آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌های شهرستان، عنوان کرد: با توجه به نزدیک بودن ایام نوروز و سفرهای نوروزی، این مسابقات فرصتی است تا ورزشکاران از نقاط گردشگری شهرستان دیدن کنند و با مکان‌های دیدنی آشنا شوند.

این مسئول گفت: کارگران از اقشار زحمت‌کش این جامعه هستند که با توجه به تلاش همه‌جانبه در عرصه‌های مختلف سازندگی، نیاز به نشاط و شادابی دارند و برگزاری چنین مسابقات و المپیاد ورزشی کارگری موجب ایجاد نشاط در این قشر و همچنین فراهم شدن رقابت، رفاقت و دوستی در بین کارگران کشور می‌شود.

به گزارش فارس، نخستین المپیاد ورزشی کارگران کشور در 19 رشته ورزشی آقایان و پنج رشته ورزشی بانوان، با شرکت یک‌هزار و 655 ورزشکار مرد و 335 ورزشکار زن در رشته های دو و میدانی، تنیس روی میز، بسکتبال، والیبال ساحلی، فوتبال، جودو، دوچرخه سواری، فوتسال، هندبال، والیبال سالنی، وزنه‌برداری، بدنسازی، شطرنج، تکواندو، کاراته، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، شنا، اسکواش، کوهنوردی، ژیمناستیک، بدمینتون و آمادگی جسمانی برگزار می‌شود.
شهرهای ساری، نوشهر، بابل، نور، قائمشهر، بابلسر، جویبار، آمل، تنکابن، نکا، میاندرود، محمودآباد و فریدونکنار به عنوان میزبان رشته‌های مختلف این دوره از مسابقات هستند.

آیین افتتاحیه نخستین المپیاد ورزشی کارگران کشور در مازندران، پنج‌شنبه پنج اسفندماه در سالن سید رسول حسینی ساری برگزار می‌شود.