سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

میزان طلاق درنکا پنج درصد کاهش یافت- صدور کارت ملی هوشمند - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان طلاق درنکا پنج درصد کاهش یافت- صدور کارت ملی هوشمند

حسین کاکویی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:در 9 ماهه امسال نسبت به سال گذشته میزان ولادت 9.4درصد در شهرستان رشد داشته است و از یکهزار و293مورد به یکهزار و415مورد افزایش پیدا کرده است.

وی همچنین از کاهش درصد فوت در در 9 ماهه امسال نسبت به سال گذشته خبر داد  و گفت: در 9 ماهه سال گذشته 397 مورد فوت در شهرستان ثبت شده است که این آمار امسال تا 384 مورد کاهش پیدا کرد.

کاکویی با اشاره کاهش نرخ ازدواج در شهرستان بیان داشت:در 9 ماهه سال جاری بیش از یکهزار و 92 ازداواج به ثبت رسیده که در سال گذشته این میزان یکهزارو244 ازدواج بوده است.

وی از کاهش 5درصدی  طلاق در سطح شهرستان خبر داد و اذعان داشت: در نه ماه ابتدای امسال 213 واقعه طلاق در نکا به ثبت رسید که این عدد در مدت مشابه سال قبل226 مورد بوده است.

رئیس ثبت‌احوال نکا در خصوص فراوانی نام پسران و دختران از ابتدای امسال تاکنون تصریح کرد: نام امیرعلی ،ابوالفضل ،امیرحسین ،محمدمهدی وامیررضا برای جنس پسر و نام فاطمه، فاطمه زهرا،نازنین زهرا،یسنا ومعصومه برای جنس دختر بیشترین فراوانی را دارند.

کاکویی در پایان از صدور کارت ملی هوشمند درنکا خبر داد وهمچنین خاطرنشان کرد:شهرستان های همجوار طرح کارت ملی هوشمند را اجرایی نمودند و به زودی این طرح در شهرستان نکا اجرایی خواهد شد.