رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

میزان تلفات توزیع برق مازندران باید به زیر ۱۲ درصد برسد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

میزان تلفات توزیع برق مازندران باید به زیر ۱۲ درصد برسد

میزان تلفات توزیع برق مازندران باید به زیر ۱۲ درصد برسد


مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه کاهش تلفات و مدیریت مصرف دو اولویت اصلی شرکت توزیع است، گفت: میزان تلفات شرکت در مهرماه 94 باید به زیر 12 درصد کاهش یابد.

میزان تلفات توزیع برق مازندران باید به زیر ۱۲ درصد برسد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، منوچهر جعفری در نشست با مجریان کاهش پیک به اهمیت کاهش تلفات و مدیریت مصرف اشاره و اظهار کرد: کاهش تلفات، بالا بردن راندمان و بالا بردن بهره‌وری از دغدغه‌های اصلی صنعت برق در سال‌های اخیر بوده به گونه‌ای که امروز شاهد برنامه‌ریزی گسترده برای کاهش تلفات به زیر 10 درصد هستیم تا گامی بلند برای جلوگیری از هدررفت انرژی و سرمایه کشور برداریم.
وی افزود: میزان تلفات شرکت در مهرماه 94 باید به زیر 12 درصد کاهش یابد که با توجه به اینکه درصد زیادی از تلفات شبکه برق غیرفنی است؛ این حرکت جهادی، تلفات را به میزان قابل توجهی کاهش داده و اهداف تعیین شده محقق می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران تحول مهندسی به‌ویژه مهندسی مجدد شبکه‌های توزیع، کاهش یا حذف شعاع تغذیه، ارتقای کیفیت شبکه‌های توزیع و استانداردسازی لوازم و تجهیزات و هوشمندسازی شبکه‌های توزیع را از جمله راهکارهای بخش فنی کاهش تلفات بیان کرد.

این مسئول یکی از راه‎حل‌های اساسی در کاهش تلفات را تغییر رفتار و طراحی دقیق عنوان و خاطرنشان کرد: تغییر رفتار با آموزش‌های پایدار امکان‌پذیر است و در طراحی نیز باید دقت کرد تا تلفات را کاهش داد.

جعفری با بیان اینکه تلفات بخش توزیع در همه امور یکسان نیست، تصریح کرد: بعضی از امور تلفات بسیار بالا و بعضی از آنها نیز تلفات پایینی دارند که امور با تلفات بالا باید تلاش بیشتری برای کاهش تلفات داشته باشند.

وی به لزوم برنامه‌ریزی خوب برای مدیریت مصرف اشاره کرد و افزود: برنامه‌ریزی‌های شرکت توانیر به گونه‌ای است که باید در تابستان سال‌جاری حدود 2 هزار تا 2 هزار و 500 مگاوات صرفه‌جویی صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران میزان پیک مصرف برق استان در سال گذشته را  یک‌هزار و 590 مگاوات عنوان و اظهار کرد: در سال گذشته در زمان اوج مصرف، 122 مگاوات صرفه‌جویی صورت گرفت.

این مسئول به منافع حاصل از بهینه‌سازی مصرف برق اشاره کرد و گفت: تامین برق، کاهش هزینه‌ها، ارتقای کیفیت سرویس، حفظ و بهبود رفاه اجتماعی و ارتقای بهره‌وری از منافع مشترکان است و کاهش آلودگی زیست‌محیطی، صرفه‌جویی در منافع حفظ محیط زیست و جلب رضایت مشترکان نیز از منافع جامعه هستند.

حعفری کاهش هزینه تولید، بهبود بهره‌برداری، کاهش هزینه سرمایه‌گذاری و بهبود خدمات‌رسانی را از منافع شرکت‌های برق برشمرد.

وی سهم‌بری بخش‌های مختلف در ایجاد پیک مصرف برق در کشور را مورد بررسی قرار داد و افزود: سهم بخش خانگی در پیک مصرف 5.41 درصد  عمومی و 4.32 اداری است که در بخش اداری با همکاری بسیج ادارات برنامه تغییر ساعت اداری صبح در کارگروه تخصصی استانداری در دست بررسی است و در صورت همکاری در سایر بخش‌های اداری 20 درصد مصرف برق ادارات در ساعت پیک کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران به فعالیت‌های گسترده این شرکت در زمینه مدیریت مصرف برق اشاره کرد و گفت: برای گذر از پیک تابستان از تمام ظرفیت‌های فنی، عملیاتی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی بهره خواهیم گرفت تا با همکاری و همراهی آحاد مردم و مشترکان، تابستانی بدون خاموشی را پشت سر بگذاریم.

این مسئول تصریح کرد: 80 درصد مشترکان برق استان را مشترکان خانگی، 11 درصد عمومی، یک درصد صنعتی، 5 درصد تجاری و سه درصد را کشاورزی تشکیل می‌دهند که 41 درصد مصرف برق به مشترکان خانگی اختصاص دارد.