سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

مکتب حسینی آزادی‌‌خواهی و ظلم‌ستیزی را به مسلمانان می‌آموزد - نمایش محتوای خبر

 

 

مکتب حسینی آزادی‌‌خواهی و ظلم‌ستیزی را به مسلمانان می‌آموزد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌السلام محمد قاسمی صبح امروز در مراسم سومین روز از عزاداری سید و سالار شهیدان حسین‌ابن علی(ع) که در محل فرمانداری مرکز استان برگزار شد، به برپایی مراسم روضه‌خوانی امام حسین(ع) تاکید کرد و با اشاره به اینکه در گذشته مراسم روضه‌خوانی در بیشتر منازل برگزار می‌شد، اظهار داشت: لازم است بیشتر مردم با فرامین اهل بیت(ع) آشنا شوند.

قاسمی به تاریخچه روضه‌خوانی برای اهل بیت(ع) اشاره کرد و گفت: روضه‌خوانی برای اهل بیت متعلق به 9 و 10 هجری نیست صبغه روضه خوانی برای سیدالشهدا در کتاب آسمانی، سوره بقره آمده است.

وی نخستین روضه‌خوان اهل بیت را جبرئیل دانست و افزود: بعد از رانده شدن آدم و حوا از بهشت آن دو طلب توبه و مغفرت به درگاه خداوند داشتند تا اینکه با روضه‌خوانی جبرئیل و گریستن برای امام حسین(ع) توبه آنان مورد درگاه خداوند قرار گرفت.

خطیب موقت جمعه ساری با اشاره به اینکه هیچ کدام از شخصیت‌های اهل‌‎بیت بر کره خاکی متولد نشده بودند آدم و حوا برای مظلومیتشان گریستند، تصریح کرد: هرکسی به اهل بیت(ع) متوسل شود توبه‌اش مورد قبول خداوند قرار می‌گیرد.

قاسمی افزود: پیش از پیامبر اسلام(ص) همه انبیا الهی برای مظلومیت فرزند زهرا(س) گریستند.

وی با بیان اینکه در زمان حضرت اسماعیل حتی گوسفندان از شط فرات آب نمی‌نوشیدند، خاطرنشان کرد: به امر خداوند مظلومیت و خبر شهادت امام حسین(ع) در کربلا به انبیا الهی وحی می‌شد.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران هدف از برپایی مجالس امام حسین (ع) را الگو پذیری از عدالت‌طلبی این امام دانست و گفت: امام حسین(ع) و خاندانش به شهادت رسیدند اما زیر بار ظلم نرفتند.

این مسئول با بیان اینکه هرچه در مراسم عزاداری اهل بیت(ع) حضور یابیم درس کربلا و آزادی‌خواهی می‌آموزیم، ابراز داشت: مکتب حسینی می‌آموزد که ظلم ماندگار نیست.

وی به مقام شامخ امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: سیدالشهدا کشتی نجات است و نورش در دل‌ها جاودان می‌ماند.

قاسمی با اشاره به اینکه نام، ایده، تفکر، راه و رسم امام حسین(ع) حماسه کربلا را ایجاد کرد، افزود: امام حسین(ع) فقط متعلق به شیعیان نیست، غیرمسلمانان هم به این امام مظلوم ارادت دارند.

امام جمعه موقت مرکز مازندران به ثواب شرکت در مراسم عزاداری اهل بیت(ع) اشاره کرد و گفت: روز قیامت همه چشمان گریان است به‌جز افرادی که برای امام حسین(ع) اشک ریختند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) درمان دل‌های شکسته مومنان است، یادآور شد: محزون بودن در عزای حسینی دارای فضیلتی بی‌شمار است.

{jcomments off}