جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

مکانیزاسیون برنج در شالیزارهای سوادکوه اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مکانیزاسیون برنج در شالیزارهای سوادکوه اجرایی شد

علیرضا مرادیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه به عملکرد جهادکشاورزی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی اشاره کرد و اظهار داشت: نظارت بر داشت و کاشت و برداشت برنج در سطح 2 هزار و 420 هکتار از اراضی روستاهای شیرگاه و زیراب و پل‌سفید توسط اداره تولیدات گیاهی و حفظ نباتات جهاد کشاورزی سوادکوه انجام شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی به اجرای طرح‌های مکانیزاسیون برنج، مبارزه بیولوژیک و طرح پیش آگاهی برنج و مرکبات اشاره کرد و افزود: طرح مکانیزاسیون برنج در سطح 110 هکتار، طرح مبارزه بیولوژیک در سطح یک‌هزار و 812 هکتار در دو مرحله و همکاری با طرح‌هایPTD ،FFS و سایت الگوی برنج و اجرای طرح پیش آگاهی برنج در سطح 2 هزار و 420 هکتار و اجرای طرح پیش آگاهی مرکبات در سطح یک‌هزار و 600 هکتار برگزار شده است.

وی از جذب اعتبار برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی شهرستان سوادکوه در نیمه دوم سال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: یک دستگاه کمباین برنج، دو دستگاه تراکتور شالیزاری با پادلر، یک دستگاه تراکتور باغی، 10 دستگاه تراکتور زراعی و 6 دستگاه تیلر کشاورزی به مکانیزاسیون کشاورزی شهرستان اضافه شده  است.

مرادیان افزود: طرح توسعه مشارکت فناوری PTD و اجرای سایت جامع الگوی برنج نیز در واحد تولیدات گیاهی و حفظ نباتات جهاد کشاورزی سوادکوه اجرایی شده است.