سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

موقوفات حوزه‌های علمیه مازندران احیا شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

موقوفات حوزه‌های علمیه مازندران احیا شوند

مدیر حوزه‌های علمیه استان مازندران گفت: موقوفات بسیاری مرتبط با حوزه علمیه در استان وجود دارند که هنور احیا نشدند و احیا آن‌ها نیازمند همت همه مسئولان است.

موقوفات حوزه‌های علمیه مازندران احیا شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ابوالقاسم طاهری در جلسه ستاد عالی هفته وقف استان مازندران اظهار کرد: وقف سنت حسنه و ماندگاری است که نام انسان را تا ابد زنده نگه می‌دارد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی، دولتی و غیر دولتی باید در احیای موقوفات کمک‌کار اوقاف باشند، افزود: موقوفات حوزه‌های علمیه در استان مازندران نیازمند احیاست.

مدیر حوزه‌های علمیه استان مازندران با بیان اینکه تعامل خوبی بین اوقاف و حوزه‌های عملیه در راستای احیای موقوفات وجود دارد، ادامه داد: موقوفات بسیاری مرتبط به حوزه علمیه در شهرستان ساری وجود دارند که هنوز احیا نشدند و احیا آن‌ها نیازمند همت همه مسئولان است.

این مسئول از تشکیل کمیته هفته وقف در حوزه‌های علمیه استان خبر داد و گفت: کمیته‌های وقف در هفته وقف فعالیت خود را آغاز می‌کنند و در اختیار اوقاف برای ترویج، تبلیغ و تبیین اهداف وقف قرار دارند.

طاهری با بیان اینکه اجرای امور خیریه و نیت واقف از سوی اوقاف ساماندهی شد اما این عمل باید تداوم داشته باشد، افزود: موقوفات حوزه‌های علمیه می‌توانند بیشترین کمک را به ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف و فرهنگ اسلامی کنند.