سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

موفقیت مازندران در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

موفقیت مازندران در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی

موفقیت مازندران در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی


معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران از تغییر فضای فرهنگی و اجتماعی در مازندران برای پذیرش بخش خصوصی و سرمایه‌گذار خبر داد و گفت: این استان در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی موفق عمل کرده است.

موفقیت مازندران در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی

علی احسانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری، حمایت از بخش خصوصی و واحدهای تولیدی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: بانک‌ها باید حامی بخش خصوصی باشند.

وی با اشاره به اینکه عمده مشکل واحدهای تولیدی، سرمایه در گردش است، افزود: تعاملی بین بنگاه‌های اقتصادی و بانک‌ها ایجاد شد تا با هماهنگی و هم‌فکری از کاهش اشتغال جلوگیری و در این حوزه با تثبیت اشتغال در استان مواجه شویم.

این مسئول تصریح کرد: مجامع بانکی با مورد توجه قرار دادن خواسته‌های دولت در مرحله نخست از منابع بانکی و بعد از سپرده‌های که نزد بانک‌ها بود برای حمایت از واحدهای تولیدی استفاده کردند.

احسانی با بیان اینکه توافق شد تا بانک‌ها با تقسیط تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی حمایت بیشتری به بخش تولید استان داشته باشند، ادامه داد: بانک‌ها در اجرای حمایت خود به واحدهای تولیدی با ارائه سرمایه در گردش تقسیط بلند مدت پنج‌ ساله و باز پس‌گیری طلب بانکی بعد از شش ماه تنفس را در نظر گرفتند.

وی جلوگیری از اجرای معوقات بانکی را یکی دیگر از ابزارهای حمایتی از واحدهای تولیدی استان به منظور خارج نشدن از چرخه تولید دانست و گفت: هدف ما تقویت بخش خصوصی و بنگاه‌های اقتصادی در مازندران است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با بیان اینکه امکاناتی فراهم شد تا واحدهای تولیدی استان با تغییر و توسعه خط تولید نگاه صادراتی داشته باشند، افزود: بنگاه‌های اقتصادی استان باید دارای مشاور مالی و حقوقی باشند.

این مسئول خاطرنشان کرد: از بانک‌ها درخواست کردیم برای جلوگیری از ورشکستی واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی مشاور خوبی برایشان باشند.

احسانی با بیان اینکه در یک‌ سال اخیر در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در مازندران موفق بودیم، عنوان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری تفاهم‌نامه‌هایی با رویکرد گردشگری سلامت، توسعه اقامت‌گاهی، حوزه پتروشیمی، فعالیت‌های صنعتی و توسعه فعالیت سرمایه‌گذاری در بندر امیرآباد با شرکت شصتا منعقد شد.

وی ادامه داد: در حوزه صنعت نساجی هم تفاهم‌نامه امضا شد و در حال توسعه اراضی در این صنعت هستیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار با اشاره به اینکه در حوزه سایر فعالیت‌های اقتصادی استان مثل ایجاد شهرک ورزشی، فرهنگی و گردشگری مقدمات تفاهم با سرمایه‌گذار فراهم شد، خاطرنشان کرد: در حوزه زیر ساختی مانند حوزه سد و راه در حال مکاتبات با سرمایه‌گذار داخلی و خارجی هستیم.

این مسئول ادامه داد: فایناسس سد هراز و بزرگراه ساری ـ قائم‌شهر از مواردی است که سرمایه‌گذار ورود پیدا کرده است.

احسانی با بیان اینکه فضای استان از حیث فرهنگی و اجتماعی عوض شد و پذیرش بخش خصوصی داخلی و خارجی در مازندران فراهم شد، گفت: فضای فکری از سوی دستگاه‌های اجرایی در همکاری با بخش خصوصی عوض و رویکرد مدیریت اقتصادی و پوششی مانند مالیاتی و بیمه‌ای در خدمت سرمایه‌گذاری قرار گرفت. همچنین در حوزه قضایی هم مساعدت خاصی به بخش خصوصی می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با بیان اینکه کشاورزی استان باید رویکرد صنعتی داشته باشد، عنوان کرد: به‌لحاظ کشاورزی بودن استان در فصول مختلف نرخ بیکاری متغیر است.

وی با بیان اینکه باید در فصول مختلف به تناسب کشاورزی فعالیت صنعتی و خدماتی انجام شود اذعان داشت: افق اقدامات اقتصادی در مازندران بلندمدت است تا اتفاقات مثبت پایدار انجام شود.