جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

موضوع قاچاق کالا در مجلس پیگیری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

موضوع قاچاق کالا در مجلس پیگیری می‌شود

سید هادی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره خدمات‌رسانی مسئولان به کشاورزان در فصل کشت و کار و شروع کاشت برنج اظهار داشت: مجمع نمایندگان مازندران در نامه‌ای به مسئولان تاکید کردند که نسبت به تامین نهاده‌های کشاورزی اقدام کنند.

وی با اعلام اینکه بیش از 240 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی مازندران زیر کشت برنج قرار گرفت، تصریح کرد: همه نمایندگان در این نامه از مسئولانی استانی درخواست کردند که نیازمندی‌های کشاورزان مازندران را تامین کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشکل قاچاق کالا در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر صنعت نساجی از قاچاق کالا ضربه می‌بیند.

وی بیان داشت: برای رفع مشکل این معضل جدی که به کسب و کار داخلی لطمه جدی وارد می‌شود باید مسئولان اجرایی کشور اقدام موثری را در پیش بگیرند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این موضوع ابتدا در کمیسیون صنعت مجلس مطرح و برای تذکر به مسئولان در صحن علنی مجلس نیز مطرح می‌شود.

وی در ادامه به موضوع پرداخت یارانه‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: دولت نمی‌تواند منعی برای پرداخت یارانه در دستور کار خودش قرار دهد ولی هر فردی که احساس می‌کند به یارانه نقدی احتیاجی ندارد به دولت و ملت برای پیشبرد اهداف کشور کمک ‌کند.

حسینی ادامه داد: مجلس و دولت 41 هزار میلیارد تومان بودجه برای پرداخت یارانه در نظر گرفتند و اگر این پول در اختیار تولید و یا در بخش درمان قرار گیرد مشکلات کشور در این دو حوزه برطرف می‌شود.

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور میلیونی مسافر در استان مازندران از مسیرهای مختلف به مشکلاتی که در حوزه انتخابی‌اش برای مردم ایجاد شد، اشاره کرد و گفت: در ایام عید به دلیل ایجاد بار ترافیکی سنگین در محور سوادکوه اهالی این منطقه برای انتقال بیماران خویش به مراکز درمانی دچار مشکل جدی بودند.

این مسئول اضافه کرد: در همین ارتباط نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی مازندران ارسال شد و در این نامه از وزیر راه و شهرسازی درخواست شد که نسبت به تکمیل این محور برنامه مدونی را در دستور کار قرار دهد.