سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

موسیقی بومی و محلی با گروه نمایشی آیینی تلفیق می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

موسیقی بومی و محلی با گروه نمایشی آیینی تلفیق می‌شود

سیدمهدی سعیدی‌ساروی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از شهرستان ساری با اعلام اینکه ما حامی موسیقی اصیل  سنتی مازندران هستیم، اظهار داشت: رویکرد اصلی ما در زمینه موسیقی حمایت از فرهنگ بومی و محلی است.

وی ادامه داد: همانطور که کنسرت‌های موسیقی پاپ و سنتی و اصیل ایرانی در مازندران اجرا می‌شود به همراه آن موسیقی بومی و محلی مازندران مورد اهتمام قرار گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساری با تأکید بر اینکه آموزشگاه‌های 10گانه و مؤسسات فرهنگی 6گانه شهرستان ساری باید بتوانند در اجرای موسیقی بومی و محلی مازندرانی پیشگام باشند، عنوان کرد: برای نخستین‌بار به ابتکار اداره فرهنگی و ارشاد اسلامی شهرستان ساری تلفیق موسیقی سنتی بومی و محلی گروه محمدی با گروه آیینی و محلی کله ونگ به سرپرستی بهزاد شاهنده در مازندران اجرا می‌‌شود.

این مسئول متذکر شد: اجرای گروه موسیقی سنتی و آیینی کله ونگ در روز مازندران در فرهنگسرای نیاوران و سالن سلمان هراتی فرهنگ و ارشاد مازندران مورد استقبال بی‌نظیر مازندرانی‌ها قرار گرفت.

سعیدی‌ساروی خاطرنشان کرد: به منظور تقویت گروه موسیقی بومی مازندران تقاضا داریم همانطور که موسیقی پاپ و سنتی اصیل ایرانی در پردیس‌ها و سینماها اجرا می‌شود از گروه‌های موسیقی مازندران که در سطح کشور اجرای بی‌نظیر دارند، استفاده شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بر حسب وظیفه ذاتی موظف به همکاری و مساعدت زیرمجموعه خود است، بیان داشت: در صورت تأمین اعتبار حمایت مالی نیز به گروه‌های موسیقی داریم.