جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مواضع رییس جمهور در سازمان ملل از مصادیق حماسه سیاسی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

مواضع رییس جمهور در سازمان ملل از مصادیق حماسه سیاسی بود

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈ محمود مشایخ ˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته نوشهر افزود: راهبردها در جمهوری اسلامی ثابت است ولی شیوه ها متناسب با شرایط جهان تغییر می کند و نباید تصور کرد مواضع جمهوری اسلامی تغییر کرده است.

وی ادامه داد: می توان گفت مواضع تند دولت قبلی در تاثیرگذاری مواضع دولت فعلی نقش داشته و دولت های غربی را مجبور به پذیرش حقوق ایران کرده است.

مشایخ با اشاره به استعمال واژه صلح به تعداد 14 بار در سخنان رییس جمهوری در سازمان ملل، گفت: اسلام دین صلح است ولی صلح با سازش فرق دارد و ما می خواهیم نه ظالم باشیم و نه مظلوم.

امام جمعه نوشهر در مورد سخنان رییس جمهور آمریکا، مبنی بر پذیرش حق هسته ای ایران، گفت: امروز می شنویم که اوباما می گوید به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی نیستیم.

وی افزود: البته این تغییر لحن ها نباید موجب زودباوری ما شود زیرا آنان در گذشته هر چه توانستند برای سرنگونی جمهوری اسلامی انجام دادند ولی موفق نشدند.

خطیب جمعه نوشهر گفت: سیاست دولت های غربی پس از ناموفق بودن براندازی این بود که جمهوری اسلامی در دنیا منزوی شود و حال که می بینند این سیاست نیز به نتیجه نرسیده است مجبور به تغییر موضع شدند.

وی افزود: امیدواریم حماسه های سیاسی متعددی که در کشور روی داد منجر به حماسه اقتصادی و رفع مشکلات، آن هم با حفظ ارزش ها و پاسداشت خون شهدا شود.

مشایخ به شروع مذاکرات هسته ای بین ایران و پنج به علاوه یک نیز اشاره کرد و یادآور شد: تغییر در ترکیب مذاکره کنندگان و سپردن آن به وزارت امور خارجه اقدام نیکویی است زیرا در گذشته نمایندگان دولت های اروپایی آزادی عمل کمتری داشتند و پیوسته مجبور به کسب تکلیف از مقامات بالا بودند.