جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

مهم‌ترین پیام‌های عاشورا امر به معروف است - نمایش محتوای خبر

 

 

مهم‌ترین پیام‌های عاشورا امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، حجت‌الاسلام محمد قاسمی در آیین بزرگداشت شهدا و خادمان تکیه نارنجباغ نکا و بزرگداشت دهه دوم محرم اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین پیام‌های عاشورا و قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است که هیچ‌گاه در جامعه تعطیلی ندارد.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) در جهت احیا و زنده نگه‌داشتن دین اسلام و جدش در راه خدا شهید شد، بیان داشت: همه ما باید در ادامه این راه ثابت قدم بوده و سبک و سیره زندگی ما برگرفته از روش اولیای دین باشد.

امام جمعه موقت ساری ادامه داد: امام حسین (ع) شهید راه نماز است که حتی در سخت‌ترین شرایط خود سعی کرد نماز به جماعت را به جا آورد و ما نیز باید با الگوپذیری از این امام همام، نماز اول وقت را در هیئت‌های مذهبی مورد توجه قرار داده و در برپایی نماز جماعات تلاش کنیم.

قاسمی با تاکید بر ولایت‌مداری گفت: مردم مدینه و کوفه از بی‌بصیرتی دچار اشتباه بزرگی شدند و عدم همراهی با امام حسین (ع) نیز به دلیل همین بی‌بصیرتی آنها بوده است.

وی با بیان اینکه جایگاه ولایت‌فقیه در جامعه ما تبیین شده است، افزود: اگر مردم بعد از پیغمبر (ص) و در دوران امامت ائمه (ع)، به ولایت و امامت توجه داشتند دنیای امروز مورد هجمه قرار نمی‌گرفت و اکنون دچار این همه مشکلات در جامعه و جهان نبودیم.

قاسمی ادامه داد: فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر از مسائل مهمی است که در جامعه اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد و مردم باید برای پرهیز مسلمانان از کار بد و دعوت به خیر و نیکی، امر به معروف و نهی از منکر را به‌عنوان یک فریضه مهم دینی مورد توجه قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، در این مراسم نوحه‌خوانی و مداحی توسط سعید حدادیان و حمید علیمی از مداحان به نام کشور انجام شد.

{jcomments off}