جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

مهم‌ترین دستاورد فاطمیه تحول درونی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مهم‌ترین دستاورد فاطمیه تحول درونی است

حجت الاسلام والمسلمین محسن کافی صبح امروز در مراسم فاطمیه در مسجد جامع نکا و در بین عزاداران فاطمی اظهار داشت: فاطمی شدن در جامعه نیازمند تقویت ایمان و توجه به زندگی ائمه دارد و اینکه هر چه بیشتر خود را به اهل بیت(ع) نزدیک کنیم.

وی افزود: نهادینه شدن فرهنگ فاطمی و علوی در جامعه نیازمند تلاش برای شناخت اصلی زندگی، سیره و روش زندگی این بزرگواران است.

به گفته کافی، همه ما فانی و تمام‌شدنی هستیم و تنها کسی که می‌ماند و ماندگار است ائمه اطهار (ع) هستند که وجه الله در زمین‌اند و فانی نمی‌شوند.

این استاد حوزه گفت: برای باقی ماندن و نیست و فانی نشدن باید خود را هر چه بیشتر به اهل بیت(ع) بچسبانیم و همانند آنان زندگی کنیم.

وی افزود: باید از این مراسم و ایام فاطمیه به بهترین شکل ممکن و در راستای تهذیب نفس و تکامل معنوی خود بهره گیریم و در مجالس حضرت زهرا(س) باید ارتباط معنوی ارزنده‌ای با ائمه برقرار کنیم.

کافی ادامه داد: این مجالس متعلق به فاطمه و فرزندش امام زمان(عج) است و حضور در چنین مجالسی باید سبب افزایش معرفت و شناخت ما نسبت به جایگاه والای اهل بیت(ع) شود.

این استاد حوزه در ادامه با اشاره به مشکلات مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی یادآور شد: باید در این شرایط بر خود مسلط باشیم و بدانیم دنیا به آخر نرسیده است و مملکت در آینده‌ای نزدیک به سامان اقتصادی و فرهنگی می‌رسد و نباید با ایمان خود بازی کنیم.

کافی اضافه کرد: نباید ثمرات یک عمر تقوای خود را باطل کنیم و برای برخی از مشکلات به انقلاب، نظام  و خون شهدا و... بدبین شویم و توهین کنیم.

وی گفت: امام علی (ع) می‌فرمایند: « دو چیز عقل انسان را از بین می برد شهوت و غضب» که باید در هر شرایطی مراقب اعمال و رفتار خود باشیم و ایمان خود را بر باد ندهیم و در این دوران فتنه ایمان خودتان را حفظ کنید که آنچه برایتان ماندنی است ایمان است.